minggu 2 ( 15 jan 2015 )

2
RPH - Sains 2015 SK SG KAWI Mata Pelajaran / Tahun : Sains Tahun 6 Tarikh : 15 Januari 2015 Hari : KHAMIS Masa : 1245 -1315 ( 30 minit ) Tema : Menyiasat Benda Hidup Tajuk : Interaksi antara benda hidup Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat ;- Memahami sesetengah haiwan hidup secara berkumpulan dan sesetengah yang lain hidup menyendiri Hasil Pembelajaran : menyatakan bahawa kerjasama adalah satu bentuk interaksi antara haiwan. Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran : 1. Guru menunjukan satu tayangan video sekoloni semut dan murid memerhati bagaimana semut hidup bersama di dalam sebuah vivarium. 2. Murid melakukan perbincangan tentang tayangan video dengan bantuan guru. 3. Guru menerangkan bahawa kerjasama adalah satu bentuk interaksi antara haiwan terutmanya bagi haiwan yang hidup berkumpulan. 4. Murid berbincang mengapa haiwan hidup menyendiri, contoh: a) untuk mengelakkan persaingan mendapatkan makanan, b) untuk mengelakkan persaingan mendapatkan ruang. 5. Perbincangan dan latihan. Kemahiran Proses Sains : memerhati, berkomunikasi, membuat inferens, meramal, kemahiran berfikir. RPH/Hu Tiong Ann Minggu 2 Disemak

Upload: tiongann2535

Post on 07-Feb-2016

225 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

Page 1: Minggu 2 ( 15 jan 2015 )

RPH - Sains 2015 SK SG KAWI

Mata Pelajaran / Tahun : Sains Tahun 6

Tarikh : 15 Januari 2015

Hari : KHAMIS

Masa : 1245 -1315 ( 30 minit )

Tema : Menyiasat Benda Hidup

Tajuk : Interaksi antara benda hidup

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat ;- Memahami sesetengah haiwan hidup secara berkumpulan dan

sesetengah yang lain hidup menyendiri

Hasil Pembelajaran : menyatakan bahawa kerjasama adalah satu bentuk interaksi antara haiwan.

Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran :

1. Guru menunjukan satu tayangan video sekoloni semut dan murid memerhati bagaimana semut hidup bersama di dalam sebuah vivarium.

2. Murid melakukan perbincangan tentang tayangan video dengan bantuan guru.

3. Guru menerangkan bahawa kerjasama adalah satu bentuk interaksi antara haiwan terutmanya bagi haiwan yang hidup berkumpulan.

4. Murid berbincang mengapa haiwan hidup menyendiri, contoh:a) untuk mengelakkan persaingan mendapatkan makanan,b) untuk mengelakkan persaingan mendapatkan ruang.

5. Perbincangan dan latihan.

Kemahiran Proses Sains : memerhati, berkomunikasi, membuat inferens, meramal, kemahiran berfikir.

Refleksi :

RPH/Hu Tiong Ann Minggu 2 Disemak