m4_rph

Upload: stephenienilus

Post on 07-Mar-2016

225 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

Add math

TRANSCRIPT

SUBJEK: MATEMATIK TAMBAHAN TINGKATAN: 4 IBNU SINATarikh: 25 Januari 2016 (Isnin)Minggu : 4 Masa : 9.10 10.20 (70 minit)Topik / Bab : 2. Persamaan kuadratik2.2 Memahami konsep persamaan kuadratik dan punca-puncanya.2.3 Memahami dan menggunakan syarat-syarat untuk persamaan kuadratik yang mempunyai tiada punca, dua punca berbeza dan dua punca sama.Hasil pembelajaran:Pada akhir pdp, pelajar dapat:a) Membentuk persamaan kuadratik daripada punca-punca yang diberi.b) Menyelesaikan masalah yang melibatkan pembezalayan b2 - 4ac. /X

FasaAktiviti pembelajaranMasa

Set induksi- Guru membincangkan hasil kerja rumah pelajar yang mengulangi kesalahan yang sama.5 minit

Perkembangan

- Guru menulis di papan putih dan rumus untuk membentuk persamaan kuadratik daripada punca-punca yang diberi.x2 (HTP) x + HDP = 0 , di mana, HTP = dan HDP = - Guru menunjukkan satu contoh membentuk persamaan kuadratik daripada punca-punca yang diberi.- Guru menunjukkan satu contoh penyelesaikan masalah yang melibatkan pembezalayan b2 - 4ac. b2 - 4ac 0 (persamaan kuadratik mempunyai dua punca berbeza) b2 - 4ac 0 (persamaan kuadratik mempunyai dua punca sama) b2 - 4ac 0(persamaan kuadratik tindak mempunyai punca)25 minit

Pengukuhan

- Latihan buku teks: a) Latihan 2.2.2 soalan 3-5 (m/s 34)b) Latihan 2.3.2 soalan 1 (m/s 37)35 minit

Penutup- Guru bertanya kepada murid aras kefahaman mereka dan berbincang tentang soalan yang tidak diketahui- Kerja rumah:a) Latihan 2.2.2 soalan 6 (m/s 34)b) Latihan 2.3.2 soalan 3 dan 4 (m/s 37)c) Praktis sumatif soalan 8,11,13 dan 17 (m/s 40)5 minit

RefleksiSUBJEK: MATEMATIK TAMBAHAN TINGKATAN: 4 IBNU SINATarikh: 26 Januari 2016 (Selasa)Minggu : 4 Masa : 8.00 9.10 (70 minit)Topik / Bab : 2. Fungsi kuadratik3.1 Memahami konsep fungsi kuadratik dan grafnya.

Hasil pembelajaran:Pada akhir pdp, pelajar dapat:a) Mengenal pasti fungsi kuadratik.b) Memplotkan graf fungsi kuadratik.c) Mengenal pasti bentuk graf bagi fungsi kuadratik.d) Menghubungkaitkan kedudukan graf fungsi kuadratik dengan jenis punca persamaan f(x ) = 0./X

FasaAktiviti pembelajaranMasa

Set induksi- Guru menerangkan keseluruhan bab 3 kepada pelajar.5 minit

Perkembangan

- Guru mengarahkan pelajar untuk mengenalpasti fungsi kuadaratik yang mempunyai persamaan dengan persamaan kuadratik.- Pelajar memplot graf fungsi kuadratik dengana) jadual yang diberib) membinca jadual berdasarkan fungsi yang diberi.- Pelajar mengenal pastik bentuk graf daripada nilai a dalam fungsi kuadratik.a> 0 (titik minimum) dan a