diorama hulu perak
TRANSCRIPT
-
7/27/2019 Diorama Hulu Perak
1/9
MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUAL
TAHUN : 4
NEGERI: PERAK ( HULU PERAK )
NAMA KUMPULAN:
-
7/27/2019 Diorama Hulu Perak
2/9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 MINGGU
2 WAKTU4 STANDARD KANDUNGAN
-
7/27/2019 Diorama Hulu Perak
3/9
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : 4 Gemilang
Bidang : Membentuk dan Membuat Binaan
DioramaTema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Akuarium
3.1.1 Unsur Seni3.1.1.1, 3.1.1.2
3.1.2 Prinsip Rekaan
3.1.2.1 , 3.1.2.2
3.2.1 Media
3.2.1.1 Alat3.2.1.2 Bahan
3.2.2 Proses dan Teknik3.2.2.1 Teknik
Gabungan pelbagai teknik
3.3.1
3.3.23.3.3
3.4.1
3.4.23.4.3
I
3.1 PERSEPSI ESTETIK3.2 APLIKASI SENI
3.3 EKSPRESI KREATIF 3.4 APRESIASI SENI
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU
BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat:(Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat diorama .2. Menghasilkan diorama dengan menggabungkan pelbagai teknik.
3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari..
1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)
2.Guru menunjuk cara menghasilkan diorama dengan mengaplikasikan kepelbagaian teknik.
( origami, lukisan, catan ) (EK2)
3. Murid menghasilkan diorama menggunakan kepelbagaian teknik. (EK3) (EK4)
4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5).
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat diorama berdasarkan empat Standard
Kandungan.Pada Akhir pengajaran
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
1.Contoh : Bahan Bercetak (Gambar, Buku Rujukan) Komputer (Internet), CD
-
7/27/2019 Diorama Hulu Perak
4/9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU
MINGGU 1
2 WAKTU
2 STANDARD KANDUNGAN
-
7/27/2019 Diorama Hulu Perak
5/9
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : 4 Gemilang
Bidang : Membentuk dan Membuat Binaan
DioramaTema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Akuarium
3.1.1 Unsur Seni3.1.1.1, 3.1.1.2
3.1.2 Prinsip Rekaan
3.1.2.1 , 3.1.2.2
3.2.1 Media
3.2.1.1 Alat3.2.1.2 Bahan
3.2.2 Proses dan Teknik
3.2.2.1 Teknik
Gabungan pelbagai teknik
I
3.1 PERSEPSI ESTETIK 3.2 APLIKASI SENI
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU
BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat:(Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat diorama.2. Memulakan proses penghasilan diorama dengan menggunakan kepelbagaian teknik .
3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.
1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual. ( EK1)
2. Guru menunjuk cara menghasilkan diorama dengan mengaplikasikan kepelbagaian teknik. (EK4)
3. Murid memulakan aktiviti dengan membuat proses diorama (EK2,EK3)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1, EK2, EK3, dan EK5), TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat diorama berdasarkan dua Standard
Kandungan.Pada Akhir pengajaran
35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 10 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
1.Contoh : Bahan Bercetak (Gambar, Buku Rujukan) Komputer (Internet), CD
-
7/27/2019 Diorama Hulu Perak
6/9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU
MINGGU 2
2 WAKTU
4 STANDARD KANDUNGAN
-
7/27/2019 Diorama Hulu Perak
7/9
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : 4 Gemilang
Bidang : Membentuk dan Membuat Binaan
DioramaTema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Akuarium
3.3.13.3.2
3.3.3
3.4.13.4.2
3.4.3
I
3.3 EKSPRESI KREATIF 3.4 APRESIASI SENI
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU
BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat:(Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat diorama.2. Menghasilkan diorama dengan menggunakan kepelbagaian teknik.
3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1.Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas(EK1)
2.Murid memulakan aktiviti proses penghasilan diorama. (EK2)
3..Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat diorama berdasarkan
empat Standard Kandungan.Pada Akhir pengajaran
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
1.Contoh : Bahan Bercetak (Gambar, Buku Rujukan) Komputer (Internet), CD
-
7/27/2019 Diorama Hulu Perak
8/9
Hasil akhirMenghias kotak menjadi akuariumMenghasilkan hidupan yang terdapat didalam akuarium. ( catan )
Penyediaan alat dan bahan
LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA
Membalut kotak supaya lebih kemas dan
menarik.
Menghasilkan hidupan yang terdapat di
dalam akuarium. ( lukisan )
-
7/27/2019 Diorama Hulu Perak
9/9