contoh rph rbt srt

1
MATA PELAJARAN Reka Bentuk dan Teknologi Kelas 4 Bestari Masa 8.00 pagi-9.00 pagi Bil. Murid 35 orang TAJUK 6.0 SAINS RUMAHTANGGA STANDARD KANDUNGAN 6.1 Menghasilkan Artikel Jahitan STANDARD PEMBELAJARAN (Kod sahaja) 6.1.1 Menyatakan artikel jahitan dan kegunaannya seperti beg, pensel, sarung kusyen, kusyen mini dan penggantung surat. 6.1.2 Mengenal pasti alatan jahitan iaitu gunting kertas, gunting fabrik, pembaris lurus, pita ukur, roda surih, kertas karbon tukang jahit, kapur tukang jahit, peretas jahitan, jarum peniti, dan jarum jahit tangan. 6.1.3 Menyatakan jenis bahan jahitan iaitu fabrik dan benang. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: 1. Menamakan artikel jahitan dan kegunaannya. 2. Menyatakan 3 alatan jahitan. 3. Menamakan jenis bahan jahitan. AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN 1. Murid mengenal pasti artikel jahitan dan kegunaannya 2. Murid mengenal pasti alatan jahitan dalam kumpulan 3. Murid menyatakan jenis bahan jahitan ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) 1. Keusahawanan: (EK3) berjaya menjalankan tugasan mengikut perancangan 2. Kreativiti & Inovatif boleh menjana idea 3. Nilai murni -Jimat cermat, keselamatan 4. Pendidikan Alam Sekitar PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN Murid menjawab soalan secara bertulis dalam lembaran kerja yang diedarkan oleh guru. - Menyatakan tiga alatan yang digunakan untuk membuat artikel jahitan BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM) 1. Artikel jahitan 2. Kit alatan jahitan (website: Alatan tangan dan jahitan) 3. LCD projector 4. Carta 5. Lembaran kerja REFLEKSI Catatan: Format ini sesuai untuk Rekod Pengajaran Harian Guru di sekolah.

Upload: jafar-ahman

Post on 07-Jul-2015

1.618 views

Category:

Documents


5 download

TRANSCRIPT

Page 1: Contoh  rph rbt srt

MATA PELAJARAN

Reka Bentuk dan Teknologi

Kelas 4 Bestari

Masa 8.00 pagi-9.00 pagi

Bil. Murid 35 orang

TAJUK

6.0 SAINS RUMAHTANGGA

STANDARD KANDUNGAN

6.1 Menghasilkan Artikel Jahitan

STANDARD PEMBELAJARAN (Kod sahaja)

6.1.1 Menyatakan artikel jahitan dan kegunaannya seperti beg, pensel, sarung kusyen, kusyen mini dan penggantung surat.

6.1.2 Mengenal pasti alatan jahitan iaitu gunting kertas, gunting fabrik, pembaris lurus, pita ukur, roda surih, kertas karbon tukang jahit, kapur tukang jahit, peretas jahitan, jarum peniti, dan jarum jahit tangan. 6.1.3 Menyatakan jenis bahan jahitan iaitu fabrik dan benang.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: 1. Menamakan artikel jahitan dan kegunaannya. 2. Menyatakan 3 alatan jahitan. 3. Menamakan jenis bahan jahitan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1. Murid mengenal pasti artikel jahitan dan kegunaannya 2. Murid mengenal pasti alatan jahitan dalam kumpulan 3. Murid menyatakan jenis bahan jahitan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

1. Keusahawanan: (EK3) – berjaya menjalankan tugasan mengikut perancangan 2. Kreativiti & Inovatif – boleh menjana idea 3. Nilai murni -Jimat cermat, keselamatan 4. Pendidikan Alam Sekitar

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Murid menjawab soalan secara bertulis dalam lembaran kerja yang diedarkan oleh guru. - Menyatakan tiga alatan yang digunakan untuk membuat artikel jahitan

BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)

1. Artikel jahitan 2. Kit alatan jahitan (website: Alatan tangan dan jahitan) 3. LCD projector 4. Carta 5. Lembaran kerja

REFLEKSI

Catatan: Format ini sesuai untuk Rekod Pengajaran Harian Guru di sekolah.