rhpbmthn1pbs

Post on 27-Dec-2015

25 Views

Category:

Documents

3 Downloads

Preview:

Click to see full reader

DESCRIPTION

RHPBMTHN1PBS

TRANSCRIPT

KUMPULAN 5 :

1. ABD. HAMID B. RAHMAN ( K )3. SITI MEGDALINA MOHD.

EGOH2. SAIDAH MININ

4. JOLIFAH BT. JAIS5. ZAITON BT. AHMAD

HARI IsninMASA 7.20 – 8.20 Pagi

KELAS 1 Kuning

TEMA Alam Indah dan Selamat

UNIT 28 – Fikir Dahulu Sebelum Buang

TAJUK Bahan Kitar Semula

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA TAHUN 1 2011

KEMAHIRAN : MEMBACA

FOKUS UTAMA

Standard Kandungan

2.6 Membaca pelbagai bahan sastera dan bahan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat membaca.

Standard Pembelajaran

2.6.1 Membaca dan memahami pelbagai bahan bacaan secara didik hibur untuk memperkaya kosa kata

FOKUS SAMPINGAN

Standard Kandu-ngan

4.4 Melafaz dan memahami puisi dengan intonasi yang betul menggunakan bahasa yang indah secara didik hibur.

Standard Pembela-jaran

4.4.1

Melafazkan pantun dua kerat dengan intonasi yang betul secara didik hibur.

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran, murid dapat :i.Mengeja dan menyebut 4 contoh bahan kitar semula dengan betul.ii.Membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang betuliii.Melafazkan pantun 2 kerat dengan sebutan dan intonasi yang betul

PENGISIAN KURIKULUM Ilmu – Pend. Seni Visual, SainsKBT – MenghubungkaitKB – menjana ideaTMK - LCD

SISTEM BAHASA Tatabahasa : kata nama khas

MEDIA Gambar, carta pantun, Lembaran kerja, LCD

AKTIVITI PENGISIAN KURIKULUM

CATATAN

SET INDUKSI1.Guru menunjukkan sebuah bekas pensel 2.Murid diminta memasukkan alat tulis ke dalam bekas.3.Guru dan murid bersoal jawab.4.Guru menunjukkan bekas pensel yg diperbuat daripada botol.

Ilmu : Pendidikan Seni

KBT : Hubungkait

AKTIVITI PENGISIAN KURIKULUM CATATAN

LANGKAH 1 :1.Guru mempamerkan 4 gambar bahan kitar semula2.Murid menyebut 4 contoh bahan kitar semula berdasarkan gambar yang dipamerkan.3.Guru meminta murid mengeja dan menyebut 4 bahan kitar semula

Ilmu : Pendidikan Seni Media : -gambar

AKTIVITI PENGISIAN KURIKULUM

CATATAN

LANGKAH 2 :

1.Guru meminta murid membaca petikan yang terdapat pada buku teks (hlmn. 130-131)2.Murid diminta membaca petikan secara kelas, kumpulan dan individu

Ilmu : Sains

BCB : Membaca petikan

AKTIVITI PENGISIAN KURIKULUM

CATATAN

LANGKAH 3 :

1.Guru memanggil 4 orang murid ke hadapan kelas dan meminta murid memegang gambar bahan kitar semula.

2.4 orang murid secara sukarela dikehendaki menceritakan watak rakan mereka dengan ayat sendiri

Ilmu : Pendidikan Seni

KBT : Hubungkait

Nilai :-berani-yakin

AKTIVITI PENGISIAN KURIKULUM

CATATAN

LANGKAH 4 :1.Guru memaparkan carta pantun 2 kerat pd. LCD dan memberi bacaan contoh.2.Murid mengikut bacaan guru secara kelas.3.Guru meminta murid melafazkan pantun dengan sebutan dan intonasi yang betul.

Media : LCD

AKTIVITI PENGISIAN KURIKULUM

CATATAN

PENUTUP

1. Guru meminta murid mengulang semula mengeja dan menyebut 4 bahan kitar semula.

REFLEKSI :________________________________________________________________________________________________________

AKTIVITI PENGISIAN KURIKULUM

CATATAN

PENTAKSIRAN :1. Murid menulis nama pada bahan kitar semula pada gambar (lamp. 1)

Ilmu : Pendidikan Seni

KBT : Hubungkait

Media : lembaran kerja

PEMULIHAN :1. Murid memadankan

perkataan pada gambar kitar semula (lamp. 2)

PENGAYAAN :1. Murid membina ayat

berdasarkan gambar (lamp. 3)

SEKIAN

TERIMA KASIH

PANTUN 2 KERATBACA DENGAN SEBUTAN DAN INTONASI YANG BETUL.

Botol plastik , tin dan kain perca, Di kitar semula masih berguna.

Pergi ke kedai membeli halia, Kitar semula amalan mulia.

top related