1 april

Upload: nur-syazwani-idris

Post on 10-Jan-2016

221 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

kejadian nak free

TRANSCRIPT

RPH KSSR PSV TAHUN 1 (Pendidikan Khas)

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni VisualTarikh : 1 April 2015Kelas : PK 2Bil.Nama muridMasalah muridUmurKehadiran

1Dahlan Bin Mohd IsaMasalah pembelajaran, pertuturan14

2Muhammad Farid Bin NorhaDown Sindrom10

3Muhammad Syahmi Afiq Bin Mohd NazimMasalah pembelajaran, autisme, pertuturan11

4Nursyafiqah Binti MazlanMasalah pembelajaran9

5Siti Nursuhaidah Binti Abdul RazakFizikal14

Aktiviti : MewarnaTajuk : Ulat Bulu Bekas TelurMasa : 60 MinitBidang : 2. Membuat rekaan dan corak

Tema : Bahan kitar semula

Standard Kandungan: 2.4 Menghasilkan projek

Standard Pembelajaran: 2.4.1 Menghasilkan projek menggunakan hasil rekaan dan corak yang telah dipelajari

Objektif: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1) Menyebut teknik yang digunakan dengan betul

2) Menghasilkan warna ulat bulu dengan menggunakan warna poster

3) Menghasilkan karya dengan menggunakan teknik mewarna dengan betul

Unsur Terapi: Terapi seni, cara kerja

Nilai: Kerjasama, menghargai

EMK: Kreativiti dan Inovasi

Kemahiran sedia ada: Murid sudah boleh mengenal warna

BBM: Powerpoint

Keperluan : Alat : Berus lukisan

Bahan : Warna poster, sarang telur

LANGKAH 1ISI PELAJARANAKTIVITICATATAN

Set Induksi(5 minit)Bercerita Farid yang suka makan1. Guru menggunakan topeng muka2. Murid diceritakan oleh guru Farid yang suka makan :Farid adalah seorang budak yang sangat suka makan. Apa-apa makanan yang disediakan oleh ibunya dia tidak pernah menolak. Sebut sahaja apa jenis kuih, kek, ikan, sayur, semua makanan dia tetap makan. Tetapi ada 1 makanan yang sangat Farid gemari. Cuba teka makanan apa? Farid sangat suka makan telur. Ibu Farid menyediakan telur ayam setiap hari untuk Farid. Setiap pagi, Farid bersarapan samada telur rebus, telur dadar, telur bungkus, sup telur, sandwich telur, semuanya telur. Oleh kerana selalu sangat membeli telur, di dalam stor rumah Farid terdapat banyak sarang telur. Kamu tahu apa itu sarang telur? (guru menunjukkan sarang telur). Ibu Farid tidak tahu hendak buat apa dengan sarang telur tersebut. Kawan-kawan ada idea tak nak buat apa dengan sarang telur tersebut? Hendak dibuang, membazir pula.

BBM : Topeng muka

Kedah : Bercerita

Unsur terapi : Terapi bercerita

KB : Menganalisis

Langkah 1(10 minit)Penerangan teknik mewarna1. Murid diterangkan mengenai teknik mewarna dengan menggunakan warna poster

BBM : Powerpoint

Nilai: Tekun

Langkah 2( 15 Minit)Menunjukkan cara menghasilkan Ulat Bulu Telur Ayam1. Guru melakukan demonstrasi mengasilkan ulat bulu kepada murid Langkah-langkah : Celupkan berus ke dalam warna poster yang telah dibancuh Warnakan setiap bonggol sarang telur dengan warna yang berlainan Jemur ulat tersebut Lukiskan muka ulat setelah ulat tersebut kering

Bahan : Warna poster, sarang telur

Alat : Berus lukisan

Terapi: Seni dan carakerja

Langkah 3(15 Minit)Murid menghasilkan karya teknik mewarna1. Murid melaksanakan aktiviti mewarna seperti yang di demonstrasikan oleh guru2. Guru memantau aktiviti yang dilaksanakan murid3. Guru membetulkan kesilapan murid.

BBM : -

Nilai: Tekun

Terapi : Seni dan cara kerja

KB : Imbas kembali

Langkah 4(10 Minit)Membuat apresiasi terhadap hasil teknik gosokan1. Guru meminta murid menyusun hasil karya mereka di atas meja. 2. Murid diminta memberikan apresiasi terhadap karya mereka.3. Guru menyoal mereka tentang perasaan melaksanakan aktiviti hari ini.4. Guru memberikan peneguhan dan ganjaran terhadap murid yang berjaya menyiapkan karya.

Nilai: Menghargai, apresiasi seni, bertanggungjawab

KB : Membanding beza

Penutup(5 Minit)Penutup kognitif Guru bertanya kepada murid akan teknik-teknik yang telah mereka pelajari

Rumusan : Teknik yang dipelajari pada hari ini ialah teknik mewarna Teknik capan dihasilkan menggunakan 1 bahan iaitu warna poster

KB : Imbas kembali, menganalisis

Kaedah : Soal jawab

Refleksi guru :