selasa_13.1.15

3
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1 Minggu / Hari / Tarikh : 1/ Selasa / 13.01.2015 2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 2 / 8.30 – 9.30 pagi / Matematik (pemulihan) 3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : - 4 Objektif Pembelajaran : Mengenalpasti aras pencapaian kemahiran asas mengira oleh murid yang perlu dibimbing di Kelas Pemulihan Kirana. 5 Aktiviti PDP : Menjalankan ujian Diagnostik Matematik 6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) : - 7 Bahan Bantu Belajar : Instrumen Ujian Diagnostik Matematik 8 Penilaian PDP : 1. Merekod pencapaian murid dalam kemahiran asas matematik. 9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah : Murid masih menjalani ujian Diagnostik Matematik 1 Minggu / Hari / Tarikh : 1/ Selasa / 13.01.2015 2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 3 / 10.20 – 11.20 / B. Melayu (Linus) 3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : - 4 Objektif Pembelajaran : Mengenalpasti kawasan kelemahan murid dalam kemahiran/konstruk Linus 5 Aktiviti PDP : Menjalankan Ujian Diagnostik B.Melayu 6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) : - 7 Bahan Bantu Belajar : Instrumen Ujian Diagnostik B.Melayu 8 Penilaian PDP : 1. Merekod analisa ujian Diagnostik yang dijalankan 9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah : Murid meneruskan ujian diagnostik B. Melayu

Upload: dayanzcute08

Post on 16-Jan-2016

224 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rancangan harian pemulihan linus

TRANSCRIPT

Page 1: Selasa_13.1.15

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari / Tarikh : 1/ Selasa / 13.01.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 2 / 8.30 – 9.30 pagi / Matematik (pemulihan)

3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

-

4 Objektif Pembelajaran :Mengenalpasti aras pencapaian kemahiran asas mengira oleh murid yang perlu dibimbing di Kelas Pemulihan Kirana.

5 Aktiviti PDP : Menjalankan ujian Diagnostik Matematik

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

-

7 Bahan Bantu Belajar : Instrumen Ujian Diagnostik Matematik

8 Penilaian PDP : 1. Merekod pencapaian murid dalam kemahiran asas matematik.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

Murid masih menjalani ujian Diagnostik Matematik

1 Minggu / Hari / Tarikh : 1/ Selasa / 13.01.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 3 / 10.20 – 11.20 / B. Melayu (Linus)

3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

-

4 Objektif Pembelajaran :Mengenalpasti kawasan kelemahan murid dalam kemahiran/konstruk Linus

5 Aktiviti PDP : Menjalankan Ujian Diagnostik B.Melayu

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

-

7 Bahan Bantu Belajar : Instrumen Ujian Diagnostik B.Melayu

8 Penilaian PDP : 1. Merekod analisa ujian Diagnostik yang dijalankan

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

Murid meneruskan ujian diagnostik B. Melayu

Page 2: Selasa_13.1.15

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari / Tarikh : 1/ Selasa / 13.01.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 5 / 11.20 – 12.20 / Bahasa Melayu (pemulihan)

3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

-

4 Objektif Pembelajaran :Mengenalpasti kawasan kelemahan murid dalam kemahiran/konstruk Linus

5 Aktiviti PDP : Menjalankan Ujian Diagnostik B.Melayu

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

-

7 Bahan Bantu Belajar : Instrumen Ujian Diagnostik B.Melayu

8 Penilaian PDP : 1. Merekod analisa ujian Diagnostik yang dijalankan

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

Murid menjalani ujian diagnostik B. Melayu

1 Minggu / Hari / Tarikh : 1/ Selasa / 13.01.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 4 / 12.20 – 1.20 / Bahasa Melayu

3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

-

4 Objektif Pembelajaran :Mengenalpasti kawasan kelemahan murid dalam kemahiran/konstruk Linus

5 Aktiviti PDP : Menjalankan Ujian Diagnostik B.Melayu

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

-

7 Bahan Bantu Belajar : Instrumen Ujian Diagnostik B.Melayu

8 Penilaian PDP : 1. Merekod analisa ujian Diagnostik yang dijalankan

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

Murid menjalankan ujian diagnostik*Murid ini tercicir, tidak bersekolah sehingga tahun lepas.* Tidak pernah mendapat pendidikan asas samada pra sekolah atau pun KEMAS.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Page 3: Selasa_13.1.15

1 Minggu / Hari / Tarikh : 1/ Isnin / 12.01.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 2 / 11.50 – 12.50 / Numerasi (Matematik)

3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

-

4 Objektif Pembelajaran :Mengenalpasti kawasan kelemahan murid dalam kemahiran/konstruk Linus

5 Aktiviti PDP : Menjalankan Ujian Diagnostik Matematik

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

-

7 Bahan Bantu Belajar : Instrumen Ujian Diagnostik Matematik

8 Penilaian PDP : 1. Merekod analisa ujian Diagnostik yang dijalankan

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :