rph m3 thn3
TRANSCRIPT
-
7/29/2019 RPH M3 THN3
1/2
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik ( 3 M )
Topik : Darab
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 4.4 (i) a, b
Objektif Pembelajaran :
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
Mendarab sebarang dua nombor, dua digit dan satu digit tanpa mengumpul
semula dan dengan mengumpul semula.
Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran:
Bimbing murid mendarab tanpa mengumpul semula dalam bentuk lazim. Nyatakan pentingnya meletak digit mengikut nilai tempat.
Murid dibimbing mendarab dengan mengumpul semula sa kepada puluh
dalam bentuk lazim. Jika jumlah digit di tempat sa ialah 10 atau lebih,
kumpul semula sa kepada puluh.
Pastikan digit pada puluh didarab dahulu sebelum ditambah dengan
kumpul semula dari sa.
Membentuk murid kepada 6 kumpulan. Setiap kumpulan diminta membina
6 soalan darab dalam bentuk lazim secara kumpulan.
Soalan tersebut akan ditukar dengan kumpulan lain. Setiap kumpulan akan
menulis jawapan dan membentangkan dihadapan kelas. Pastikan setiapmurid melibatkan diri dalam aktiviti yang diadakan.
Murid membuat latihan pada lembaran kerja.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
-
Bahan Bantu Mengajar:
- Kertas, pen marker dan lembaran kerja.
Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan soal jawab.
Refleksi :
-
7/29/2019 RPH M3 THN3
2/2
Nama : Tarikh: ....
Darabkan . B3 D1 E4
1. 1 3 2. 1 0
x 3 x 6
________ _______
3. 3 2 4. 1 0x 3 x 6
_______ _______
5. 3 4 6. 4 5
x 6 x 8
_______ _______
7. 6 7 8. 5 4x 3 x 9
_______ ______