rph bm thn 2

8
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Minggu/ Hari/ Tarikh 32/Khamis/ 10 Ogos 2015 Kelas / Masa / Matapelajaran 2C / 11.30 hingga 12.30 / Bahasa Malaysia Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran Hasil Laut / Pola Ayat ( Udang Kering) / 5.3.1 dan 2.3.1 Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Murid dapat mengenal pasti ayat berpola Frasa Nama dan Frasa Sendi Nama dalam petikan. 2. Murid dapat membina ayat berpola Frasa Nama dan Frasa Sendi Nama berdasarkan frasa bercetak warna merah dalam buku tulis. Aktiviti PdP Aktiviti: 1. Murid-murid memberikan contoh kata nama dan kata sendi nama yang mereka ketahui. 2. Murid membina peta bulatan kata nama am dan kata nama khas. 3. Pembentangan di hadapan kelas. 4. Murid membaca petikan Udang Kering di dalam teks pada halaman 97. 5. Murid di perkenalkan dengan pola ayat Frasa Nama dan Frasa Sendi Nama. 6. Murid mencari dan mengenal pasti ayat yang mengandungi Frasa Nama dan Frasa Sendi Nama di dalam petikan. 7. Murid membina ayat berpola Frasa Nama dan Frasa Sendi Nama berdasarkan frasa yang bercetak warna merah dalam

Upload: noor-naseffa

Post on 28-Jan-2016

341 views

Category:

Documents


2 download

TRANSCRIPT

Page 1: rph bm thn 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu/ Hari/ Tarikh 32/Khamis/ 10 Ogos 2015

Kelas / Masa / Matapelajaran 2C / 11.30 hingga 12.30 / Bahasa Malaysia

Tema / Tajuk / Standard

Pembelajaran

Hasil Laut / Pola Ayat ( Udang Kering) / 5.3.1 dan 2.3.1

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1. Murid dapat mengenal pasti ayat berpola Frasa Nama

dan Frasa Sendi Nama dalam petikan.

2. Murid dapat membina ayat berpola Frasa Nama dan

Frasa Sendi Nama berdasarkan frasa bercetak warna

merah dalam buku tulis.

Aktiviti PdP Aktiviti:

1. Murid-murid memberikan contoh kata nama dan kata

sendi nama yang mereka ketahui.

2. Murid membina peta bulatan kata nama am dan kata

nama khas.

3. Pembentangan di hadapan kelas.

4. Murid membaca petikan Udang Kering di dalam teks

pada halaman 97.

5. Murid di perkenalkan dengan pola ayat Frasa Nama

dan Frasa Sendi Nama.

6. Murid mencari dan mengenal pasti ayat yang

mengandungi Frasa Nama dan Frasa Sendi Nama di

dalam petikan.

7. Murid membina ayat berpola Frasa Nama dan Frasa

Sendi Nama berdasarkan frasa yang bercetak warna

merah dalam buku tulis.

8. Membuat latihan dalam buku aktiviti pada halaman 19.

Elemen Merentas Kurikulum Kreatif dan Inovatif

Bahan Bantu Pelajar Kertas Mahjung dan marker.

Penilaian PdP

Refleksi

Page 2: rph bm thn 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu/ Hari/ Tarikh 30/Khamis/ 6 Ogos 2015

Kelas / Masa / Matapelajaran 2C / 10.00 hingga 11.00 / Bahasa Malaysia

Tema / Tajuk / Standard

Pembelajaran

Hasil Laut / Mari lafazkan pantun / 4.4.2 dan 2.6.2

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1. Murid dapat mengenal pasti ayat kosa kata di dalam

pantun.

2. Murid dapat mencari maksud kosa kata baharu dengan

merujuk kamus.

Aktiviti PdP Aktiviti:

1. Murid-murid menonton video melafazkan pantun

melalui youtube.

2. Murid memberi pandangan tentang video yang telah di

tonton.

3. Murid membaca pantun di dalam teks halaman 98.

4. Murid melafazkan pantun dengan gaya dan intonasi

yang betul.

5. Murid mencari kosa kata baharu.

6. Murid mencari maksud perkataan dengan merujuk

kamus.

7. Murid membina ayat menggunakan kosa kata tersebut

dalam buku tulis.

Elemen Merentas Kurikulum Kreatif dan Inovatif

Bahan Bantu Pelajar Video Youtube.

Penilaian PdP

Refleksi

Page 3: rph bm thn 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu/ Hari/ Tarikh 31/Ahad/ 3 Ogos 2015

Kelas / Masa / Matapelajaran 2C / 11.30 hingga 12.30 / Bahasa Malaysia

Tema / Tajuk / Standard

Pembelajaran

Mari Berniaga / Hari Jualan Sekolahku / 1.6.1 dan 2.5.1

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1. Murid dapat menaakul gambar.

2. Murid dapat menyatakan maklmat yang terdapat

dalam gambar.

Aktiviti PdP Aktiviti:

1. Murid-murid menonton video lagu ‘Rasa Sayang’

melalui youtube.

2. Murid menyanyi lagu ‘Mari Berniaga’ dengan irama

lagu rasa sayang.

3. Murid meneliti gambar dan maklumat yang terdapat

dalam teks halaman 100.

4. Murid membaca maklumat yang di berikan dan

mendapatkan maklumat berdasarkan gambar dan

perkataan.

5. Murid mencari maklumat berkaitan hari, masa, tempat,

jenis barang yang dijual , jenis permainan dan kadar

bayaran bagi setiap permainan.

6. Murid membenangkan maklumat ang mereka dapat di

hadapan kelas.

7. Membuat latihan di dalam buku aktiviti halaman 21.

Elemen Merentas Kurikulum Kreatif dan Inovatif

Bahan Bantu Pelajar Video Youtube.

Penilaian PdP

Refleksi

Page 4: rph bm thn 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu/ Hari/ Tarikh 31/Selasa/4 Ogos 2015

Kelas / Masa / Matapelajaran 2C / 11.30 hingga 12.30 / Bahasa Malaysia

Tema / Tajuk / Standard

Pembelajaran

Mari Berniaga / Mari Baca / 3.5.2 dan 2.5.1

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1. Murid dapat membaca petikan dan maklumat yang

terdapat dalam teks..

2. Murid dapat menaakul gambar dan bercerita tentang

gambar tersebut.

Aktiviti PdP Aktiviti:

1. Murid menyanyi lagu ‘Mari Berniaga’ dengan irama

lagu rasa sayang.

2. Murid meneliti gambar dan maklumat yang terdapat

dalam teks halaman 101

3. Murid membaca maklumat yang di berikan dan

mendapatkan maklumat berdasarkan gambar dan

perkataan.

4. Murid mencari maklumat dan membenangkan

maklumat ang mereka dapat di hadapan kelas.

5. Murid bercerita tentang gambar menggunakan ayat

majmuk.

6. Membuat latihan di dalam buku aktiviti halaman 22.

Elemen Merentas Kurikulum Kreatif dan Inovatif

Bahan Bantu Pelajar Video Youtube.

Penilaian PdP

Refleksi

Page 5: rph bm thn 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu/ Hari/ Tarikh 31/Rabu/5 Ogos 2015

Kelas / Masa / Matapelajaran 2C / 10 hingga 11.00 / Bahasa Malaysia

Tema / Tajuk / Standard

Pembelajaran

Mari Berniaga / Mari Catat /3.5.2 dan 2.5.1

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1. Murid dapat membaca maklumat yang di berikan.

2. Murid dapat menaakul gambar dan mencatat

maklumat di dalam jadual.

Aktiviti PdP Aktiviti:

1. Murid menyanyi lagu ‘Mari Berniaga’ dengan irama

lagu rasa sayang.

2. Murid meneliti gambar dan maklumat yang terdapat

dalam teks halaman 101

3. Murid membaca maklumat yang di berikan dan

mendapatkan maklumat berdasarkan gambar dan

perkataan.

4. Murid mencari maklumat dan membenangkan

maklumat ang mereka dapat di hadapan kelas.

5. Murid bercerita tentang gambar menggunakan ayat

majmuk.

6. Membuat latihan di dalam buku aktiviti halaman 22.

Elemen Merentas Kurikulum Kreatif dan Inovatif

Bahan Bantu Pelajar Video Youtube.

Penilaian PdP

Refleksi

Page 6: rph bm thn 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu/ Hari/ Tarikh 31/Rabu/6 Ogos 2015

Kelas / Masa / Matapelajaran 2C / 10 hingga 11.00 / Bahasa Malaysia

Tema / Tajuk / Standard

Pembelajaran

Mari Berniaga / Mari Baca/2.2.2 dan 3.2.5

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1. Murid dapat membaca petikan yang bertajuk ‘Poster

Untuk Adik’.

2. Murid mengenalpasti frasa dalam ayat yang

mengandungi digraph dan konsonan bergabung dan

mneulis dalam buku tulis.

Aktiviti PdP Aktiviti:

1. Murid menyanyi lagu ‘Mari Berniaga’ dengan irama

lagu rasa sayang sambal bertepuk tangan.

2. Murid meneliti gambar dan maklumat yang terdapat

dalam teks halaman 101

3. Murid membaca maklumat yang di berikan dan

mendapatkan maklumat berdasarkan gambar dan

perkataan.

4. Murid mencari maklumat dan membenangkan

maklumat ang mereka dapat di hadapan kelas.

5. Murid bercerita tentang gambar menggunakan ayat

majmuk.

6. Membuat latihan di dalam buku aktiviti halaman 22.

Elemen Merentas Kurikulum Kreatif dan Inovatif

Bahan Bantu Pelajar Video Youtube.

Penilaian PdP

Refleksi

Page 7: rph bm thn 2