minggu 11

9
Kelas :3 Perdana Masa : 8.00 – 9.00 Tarikh : 30.3.2015 Hari : Isnin Bilangan Murid Dalam Kelas : 14 orang Tema : sains hayat pertama Tajuk : kenali gigi Standard Kandungan : 2.1 memahami pengetahuan tentang gigi kita. Standard Pembelajaran : 2.13 membanding dan membezakan set gigi sisi dan gigi kekal daripada aspek bilangan kekuatan dan jangka hayat. 2.1.4 melebalkan struktur gigi iaitu enamel, dentin, saraf saluran darah dan gusi. 2.1.5 menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, tmk penulisan atau lisan. Objektif Pembelajaran : Pada akhir aktiviti pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. membanding dan membezakan set gigi sisi dan gigi kekal. 2. melebalkan struktur gigi iaitu enamel, dentin, saraf saluran darah dan gusi. Aktiviti 1. Guru membawa murid ke bilik sains. 2. Murid bersoaljawab dengan guru tentang tajuk pelajaran. 3. Guru menerangkan isi pelajaran. 5. Murid menyiapkan tugasan yang diberi. EMK : TMK, keusahawanan ENT: mengendalikan peralatan dengan cermat. Bahan Bantu Belajar: buku aktiviti, buku teks, komputer Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran: lisan, buku aktiviti. Refleksi :

Upload: amir-jamaludin

Post on 11-Feb-2016

233 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

Page 1: minggu 11

Kelas :3 Perdana Masa : 8.00 – 9.00 Tarikh : 30.3.2015 Hari : Isnin Bilangan Murid Dalam Kelas : 14 orang Tema : sains hayat pertama Tajuk : kenali gigi Standard Kandungan : 2.1 memahami pengetahuan tentang gigi kita. Standard Pembelajaran : 2.13 membanding dan membezakan set gigi sisi dan gigi kekal daripada aspek bilangan kekuatan dan jangka hayat. 2.1.4 melebalkan struktur gigi iaitu enamel, dentin, saraf saluran darah dan gusi. 2.1.5 menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, tmk penulisan atau lisan. Objektif Pembelajaran :Pada akhir aktiviti pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. membanding dan membezakan set gigi sisi dan gigi kekal. 2. melebalkan struktur gigi iaitu enamel, dentin, saraf saluran darah dan gusi. Aktiviti 1. Guru membawa murid ke bilik sains. 2. Murid bersoaljawab dengan guru tentang tajuk pelajaran. 3. Guru menerangkan isi pelajaran.5. Murid menyiapkan tugasan yang diberi. EMK : TMK, keusahawanan ENT: mengendalikan peralatan dengan cermat. Bahan Bantu Belajar: buku aktiviti, buku teks, komputer Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran: lisan, buku aktiviti. Refleksi :

Page 2: minggu 11

Kelas : 6 perdana

Masa : 9.00 - 10.30 pg

Tarikh : 31/3/2015 Hari : Selasa

Mata Pelajaran: sains

Tema : menyiasat alam fizikal

Tajuk : daya dan gerakan

Objektif Umum :

Mengsintesis konsep laju

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir aktiviti pengajaran dan pembelajaran, murid dapat

2.1 mengawal pemboleh ubah untuk mengkaji hubungan antara jarak ,masa kelajuan.

2.2 membuat kesimpulan tentang hubungan antara kelajuan dengan masa dan jarak.

Aktiviti :

1. Murid melihat buku teks yang di sediakan dan membacanya.

2. Murid mendengar penjelasan daripada guru

3. Murid berbincang sesama mereka dan membuat nota / latihan

KPS : 1,2,dan 4 Nilai : bersyukur dan menghargai anugerah Allah

Bahan : buku teks

Refleksi :

Page 3: minggu 11

KELAS : 1 Perdana MASA : 9:30 pg – 10.30 tgh Tarikh : 31.3.2015 Hari : Selasa

MATAPELAJARAN : Sains dan Teknologi TEMA : Sains hayatTAJUK: Haiwan

STANDART KANDUNGAN:3.2 menghargai pelbagai haiwan di sekeliling kita

STANDART PEMBELAJARAN :3.2.1 mengajuk bunyi pelbagai haiwan yang pernah mereka dengar3.2.2 menunjuk cara pelbagai haiwan bergerak secara simulasi

OBJEKTIF PEMBELAJARAN; Pada akhir pelajaran murid dapat:(i) mengajuk bunyi pelbagai haiwan yang pernah mereka dengarIi. menunjuk cara pelbagai haiwan bergerak secara simulasi.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Murid melihat buku teks .2. Murid menunjuk cara pelbagai haiwan bergerak secara simulasi3. Murid membuat latihan.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM:

Keusahawanan – berani mencubaKreativiti dan Inovasi

NILAI MURNI:Bekerjasama, kasih sayangBBM:

PENILAIAN PROSES PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P dan perbincangan

REFLEKSI:

Page 4: minggu 11

KELAS : 5 Perdana MASA : 1.00 - 1.30 tgh Tarikh : 25.3.2015 Hari : Rabu

MATAPELAJARAN :Pendidikan Kesihatan TEMA : Kesihatan fizikalTAJUK: Kesihatan Diri dan Reproduktif

STANDART KANDUNGAN:1.2 mendomonstrasi keupayaan dan kemahiran untuk menangani pengaruh dalaman serta luaran yang mempengaruhi kesihatan diri dan kesihatan.

STANDART PEMBELAJARAN :1.2.4 mengaplikasi batas sentuhan pada anggota seksual dalam aspek menjaga kebersihan keselamatan dan kesihatan

OBJEKTIF PEMBELAJARAN; Pada akhir pelajaran murid dapat:(i) mengaplikasi batas sentuhan pada anggota seksual dalam aspek menjaga kebersihan keselamatan dan kesihatan.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Murid melihat buku teks .2. Murid mengenal pasti anggota seksual3. Murid membuat latihan.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM:

Keusahawanan – berani mencubaKreativiti dan Inovasi

NILAI MURNI:Bekerjasama, kasih sayangBBM:

PENILAIAN PROSES PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P dan perbincangan

REFLEKSI:Kelas : 6 perdana

Masa : 9.30 - 10.30 pg

Tarikh : 25/3/2015

Hari : Rabu

Mata Pelajaran: sains

Tema : Menyiasat Daya dan Tenaga

Tajuk : daya tolakan dan tarikan

Objektif Umum :

Mengsintesis konsep laju

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir aktiviti pengajaran dan pembelajaran, murid dapat

1.1 membuat hipotesis tentang jarak dilalui oleh objek yang bergerak pada kelajuan yang berbeza dalam masa yang ditetapkan.

1.2 membuat hipotesis tentang masa dilalui objek yang bergerak pada kelajuan yang berbeza dalam jarak yang ditetapkan.

Aktiviti :

1. Murid melihat buku teks yang di sediakan dan membacanya.

2. Murid mendengar penjelasan daripada guru

3. Murid berbincang sesama mereka dan membuat nota / latihan

KPS : 1,2,dan 4 Nilai : bersyukur dan menghargai anugerah Allah

Bahan : buku teks

Refleksi :

Page 5: minggu 11

Mata Pelajaran : Pendidikan kesihatan Tahun: 6 Perdana Hari : Khamis Masa: 8.00 -8,30 pm Tarikh : 26/3/2015

TAJUK : Kesihatan diri dan KeluargaOBJEKTIF : Pada akhir P&P, murid dapat :

- Kognitif menyenaraikan cara penjagaan dan menjaga kesihatan tubuh badan.

STRATEGI P&P : perbincangan dan peneranganAKTIVITI:

1. Perbincangan mengenai tajuk2. Penerangan

Refleksi :

Page 6: minggu 11

KELAS : 4 Perdana MASA : 1.00 - 1.30 tgh Tarikh : 26.3.2015 Hari : Khamis

MATAPELAJARAN :Pendidikan Kesihatan TEMA : Kesihatan fizikalTAJUK: Kesihatan Diri dan Reproduktif

STANDART KANDUNGAN:1.3 mengetahui dan mengamalkan pemakanan yang sihat serta selamat

STANDART PEMBELAJARAN :1.3.1 melakar dan melabelkan piramit makanan malaysia.1.3.2 mengenalpasti kumpulan makanan mengikut aras piramid makanan malaysia.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN; Pada akhir pelajaran murid dapat:(i) melakar dan melabelkan piramit makanan malaysia.Ii) mengenalpasti kumpulan makanan mengikut aras piramid makanan malaysia..

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Murid melihat buku teks .2. Murid melihat piramid makanan 3. Murid membuat latihan.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM:

Keusahawanan – berani mencubaKreativiti dan Inovasi

NILAI MURNI:Bekerjasama, kasih sayangBBM:

PENILAIAN PROSES PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P dan perbincangan

REFLEKSI:

Tarikh 5/4/ 2015 Hari AhadKelas 3 Perdana Bil. Murid 14Waktu 12.30 - 1.30 Tempoh 60 minitSubjek Dunia Seni Visual Modul Membentuk dan membuat binaan Aktiviti Boneka Tema Alam Semula jadiTajuk Kucing Media Alat :gunting

Bahan : span, gam , gelang getah EMK Keusahawanan, Kreativiti dan InovasiBBB Contoh-contoh capan, contoh buku yang telah dibalut, dan bahan-bahan kutipanSK 1. Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual iaitu rupa, jalinan, warna, harmoni, serta ritma dan

pergerakan yang terdapat pada objek buatan manusia dan karya seni dalam penghasilan boneka menggunakan teknik boneka .2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penggunaan media dan teknik dalam aktiviti menghasilkan corak teknik boneka.3. Penzahiran idea melalui pelbagai sumber dan kajian dalam penghasilan corak teknik boneka.4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya

SP 1.1 Persepsi Estetik1.2 Aplikasi Seni1.3 Ekspresi Kreatif1.4 Apresiasi Seni

Aktiviti Refleksi:

Page 7: minggu 11

MINGGU 12Tarikh: 5/4/ 2015 Hari: AhadKelas: 5 Perdana Jam: 0830 – 0930Subjek: Dunia Seni VisualTema: Alam semula jadi Tajuk: pemandangan di tepi laut

Bil. Murid: 21MODUL 1: MENGGAMBARAktiviti 6: catan EMK: Keusahawanan, Kreativiti dan Inovasi

BBB:Contoh catan

Media: Alat - berus lukisan, palet, dan alatan lain yang sesuaiBahan - kertas lukisan, dan cat poster atau cat tempera

Standart kandungan. 1. Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual iaitu rupa, warna, jalinan, kontra dan imbangan yang terdapat pada alam semula jadi, objek buatan manusia dan karya seni dalam penghasilan gambar teknik cetakan.2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam penghasilan gambar teknik cetakan.3. Penzahiran idea melalui pelbagai sumber dan kajian dalam penghasilan gambar teknik catan ..4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.Standart Pembelajaran: 1.1 Persepsi Estetik, 1.2 Aplikasi Seni, 1.3 Ekspresi Kreatif, 1.4 Apresiasi SeniAktiviti: Persepsi EstetikGuru menunjukkan contoh catan .Guru meminta murid menyatakan bahasa seni visual yang ada pada contoh catan .Guru menyatakan definisi catan .Aplikasi SeniGuru memperkenalkan media yang digunakan.Guru meminta murid menyatakan media lain yang boleh digunakan untuk menghasilkan gambar teknik catan ..Guru menunjuk cara Guru menunjuk cara membuat catan dengan menggunakan blok yang telah dihasilkan. Ekspresi KreatifMurid menghasilkan langkaran catan . mengikut kreativiti dengan bimbingan guru.Murid menghasilkan catan . mengikut kreativiti dengan bimbingan guru.Apresiasi seniMurid mempamerkan karya.Murid menceritakan pengalaman proses penghasilan karya.Memberi ulasan karya.Refleksi: