isnin.doc
TRANSCRIPT
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2015
RANCANGAN PELAJARAN
MATEMATIK
TARIKH22 JUN 2015HARIISNIN
MASA11.50-12.50 T/HariKELAS4 MAJU
BIDANGNOMBOR DAN OPERASI
TAJUK5. Bahagi hingga 100 000
STANDARD
KANDUNGAN5.1 Pembahagian dua nombor
OBJEKTIF
PEMBELAJARANMurid berupaya untuk:
(i). Membahagi sebarang nombor hingga 100 000 dengan nombor satu digit, dua digit, 100 dan 1000 menggunakan pelbagai strategi pengiraan.
AKTIVITI
PEMBELAJARAN1. Guru memberi penerangan2. Guru memberi beberapa contoh soalan dan tunjuk jalan kerja
3. Murid menjawab soalan secara berkumpulan.
4. Perbincangan dua hala.
BAHAN BANTU MENGAJAR1. Modul pengajaran matematik tahun 4 kssr
REFLEKSI
PELAN PENGAJARAN
Mata Pelajaran:
Reka Bentuk dan Teknologi (RBT)Tajuk: 6.0 SAINS RUMAH TANGGA
Kelas:4MMinggu: 20Tarikh: 22 JUN 2015Masa: 9.50 10.50 AMHari: ISNIN
Standard Kandungan6.1 Menghasilkan artikel jahitan
Kod Standard Pembelajaran:
6.1.1, 6.1.2 & 6.1.3Elemen Merentas Kurikulum (EMK): 1. Keusahawanan: (EK3) berjaya menjalankan tugasan
mengikut perancangan
2. Kreativiti & Inovatif boleh menjana idea
3. Nilai murni -Jimat cermat, keselamatan
4. Pendidikan Alam Sekitar
Bahan Bantu Belajar (BBB): 1. Artikel jahitan
2. Kit alatan jahitan (website: Alatan tangan dan jahitan)
3. LCD projector
4. Carta
Objektif PembelajaranPada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
1. Mengenal pasti jenis mata jahitan tangan iaitu jahitan kia,jelujur kasar dan jelujur halus.
Rangka Pengajaran
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran1. Menunjukkan contoh mata jahitan tangan2. Tunjuk cara menjahit mata jahitan tangan3. Murid menjalankan aktiviti menjahit
Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran:
Menyatakan tiga alatan yang digunakan untuk membuat artikel jahitan
IMPAK / REFLEKSIKehadiran: __ / __