rph pendidikan kesihatan thn 4 kekeluargaan

9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH) Rancangan Pengajaran Pendidikan Kesihatan Tahun 4 (KEKELUARGAAN) 1 Kumpulan : Zon Ulu Sugut Ahli Kumpulan : 1. Lisnah Morin - SK Kaingaran,Ranau 2. Nita Marhaini Binti Mohd. Mydin -SK Kaingaran, Ranau 3. Mu’adz Bin Mohd. Fauzi -SK Mangkapoh, Ranau 4. Muhd. Syafiq Bin Salehudin -SK Gusi, Sugut Ranau 5. Ustaz Uhinin -SK Kawiyan, Ranau

Upload: lisnah-morin

Post on 18-Dec-2014

5.371 views

Category:

Education


12 download

DESCRIPTION

 

TRANSCRIPT

Page 1: Rph pendidikan kesihatan thn 4  kekeluargaan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

Rancangan Pengajaran Pendidikan Kesihatan Tahun 4

(KEKELUARGAAN)

1

Kumpulan : Zon Ulu Sugut

Ahli Kumpulan :

1. Lisnah Morin - SK Kaingaran,Ranau

2. Nita Marhaini Binti Mohd. Mydin -SK Kaingaran, Ranau

3. Mu’adz Bin Mohd. Fauzi -SK Mangkapoh, Ranau

4. Muhd. Syafiq Bin Salehudin -SK Gusi, Sugut Ranau

5. Ustaz Uhinin -SK Kawiyan, Ranau

6. Fariz -SK Malinsau, Ranau

Page 2: Rph pendidikan kesihatan thn 4  kekeluargaan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

RPH

Mata Pelajaran Pendidikan KesihatanKelas 4BTema / Tajuk Kekeluargaan

Masa 8.30 pagi – 9.30 pagi (1 jam)

Standard Pembelajaran 2.21 dan 2.2.2

Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat:1. Menyatakan kepentingan hubungan kekeluargaan.2. Menjelaskan peranan dan tanggungjawab ahli keluarga dalam mencegah serta menangani gejala sosial.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Penerangan guru tentang tajuk pelajaran

2. Guru menerangkan tentang kepentingan hubungan kekeluargaan kepada murid.

3. Menyatakan peranan dan tanggungjawab setiap ahli keluarga dalam mecegah serta menangani gejala sosial.

4. Murid memandankan kad bergambar dengan kad perkataan yang sesuai.

5. Guru mengedarkan lembaran kerja (Lembaran 1).6. Aktiviti pengukuhan (kuiz).

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1. Kreativiti2. Keusahawanan3. Nilai murni (Bertanggungjawab dan berkerjasama)

Bahan Bantu Belajar 1. Kad bergambar, kad perkataan dan lembaran kerja

Penilaian Pengajaran dan pembelajaran

1. Mengetahui kepentingan hubungan kekeluargaan dan sokongan ahli keluarga dalam menangani gejala sosial.

Refleksi 1. 23 murid dapat menyatakan kepentingan hubungan, peranan dan tanggungjawab ahli keluarga dalam mencegah serta menangani gejala sosial.2. 2 murid masih perlu diberi penerangan dan bimbingan yang lebih berkaitan dengan kepentingan hubungan, peranan dan tanggungjawab ahli keluarga dalam mencegah dan menangani gejala sosial.

2

Page 3: Rph pendidikan kesihatan thn 4  kekeluargaan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

LEMBARAN KERJA 1

Isi tempat kosong dengan perkataan yang sesuai berkaitan dengan gejala-gejala sosial.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

3

P N G I H N

D D H

P R A U A

B B A

M L P K

V N A I S E

M E E P I

M O K K

A L O O

Page 4: Rph pendidikan kesihatan thn 4  kekeluargaan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

LEMBARAN KERJA 2. (AKTIVITI PENGUKUHAN)

Padankan bahagian A dan B yang sesuai.

BAHAGIAN A BAHAGIAN B

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

4

PENAGIHAN DADAH

MELEPAK

VANDALISME

MINUM ALKOHOL

MEROKOK

MELEPAK

MEREMPIT

Page 5: Rph pendidikan kesihatan thn 4  kekeluargaan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

KAD PERKATAAN

5

PENAGIHAN DADAH

PERGAULAN BEBAS

MELEPAK

VANDALISME

MEREMPIT

MEROKOK

ALKOHOL

Page 6: Rph pendidikan kesihatan thn 4  kekeluargaan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

KAD BERGAMBAR

1.

2.

3.

6

Page 7: Rph pendidikan kesihatan thn 4  kekeluargaan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

4.

5.

6.

7

Page 8: Rph pendidikan kesihatan thn 4  kekeluargaan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

7.

8