Transcript

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANPENDIDIKAN SENI VISUALMata Pelajaran: Pendidikan Seni VisualMasa : 60 minitKelas : 4 MajuTema : Alam SemulajadiBidang : Menggambar Tajuk : AyamTeknik : CapanStandard pembelajaran1.1 Persepsi estetik1.1.1:Unsur seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.21.2 Aplikasi seni1.2.1 media1.2.1.11.2.1.21.2.2 teknik1.2.2.11.3 Ekspresi kreatif1.3.11.3.21.3.31.4 Apresiasi seni1.4.11.4.21.4.3

Objektif pembelajaranPada akhir pengajaran murid dapat:1) Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2) Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.3) Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

Aktiviti PdP1) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 2) Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar ayam dengan mengaplikasikan teknik capan. 3) Murid menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.4) Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.

EMKKeusahawanan, kreativiti dan inovasi.

Bahan Bantu BelajarBBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

Penilaian PdPProsespenghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.

Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

RANCANGAN PENGAJARANPENDIDIKAN SENI VISUALMINGGU 1Mata Pelajaran;Pendidikan Seni Visual Masa : 60 minitKelas : 4 MajuTema : Alam semula jadiBidang : MenggambarTajuk : AyamTeknik : Capan

STANDARDPEMBELAJARAN1.1 PERSEPSIESTETIK1.1.1Unsur Seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2 Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.21.2 APLIKASI SENI1.2.1 Media1.2.1.11.2.1.21.2.2 Teknik1.2.2.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pengajaran murid dapat1.Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2.Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.

AKTIVITI PdP1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual.2. Guru menunjukkan cara menghasilkan ayam dengan mengaplikasikan teknik capan.3.Murid memulakan aktiviti dengan membuat teknik capan dalam menghasilkan gambar ayam.

EMKKeusahawanan.kreativiti dan inovasi.

BAHAN BANTU BELAJARBBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

PENILAIAN PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan dua standard kandungan.

REFLEKSIPada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

RANCANGAN PENGAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL MINGGU KEDUAMata Pelajaran : Pendidikan Seni VisualMasa: 60 minitKelas : 4 MajuTema: Alam SemulajadiBidang : Menggambar Tajuk: AyamTeknik : Capan STANDARDPEMBELAJARAN1.3 EKSPRESI KREATIF1.3.11.3.21.3.31.4 APRESIASI SENI1.4.11.4.21.4.3

OBJEKTIFPEMBELAJARANPada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:1.Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2.Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

AKTIVITI PdP1.Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas 2.Murid memulakan aktiviti proses penghasilan gambar ayam. 3.Murid mempamerkan dan menceritakan karya seni yang dihasilkan

EMKKeusahawanan, kreativiti dan inovasi

BAHAN BANTU BELAJARBBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

PENILAIAN PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.

REFLEKSIPada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.


Top Related