rph 1 dan 2 april 2016

Post on 11-Jul-2016

237 Views

Category:

Documents

0 Downloads

Preview:

Click to see full reader

DESCRIPTION

rph math

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR

Hari : Jumaat Tarikh : 1/4/2016

MATAPELAJARAN MatematikKELAS 5 BestariMASA 9.40 pagi – 10.40 pagiBILANGAN MURID 37 orangTEMA Nombor dan OperasiTAJUK PerpuluhanSTANDARD KANDUNGAN

Penambahan perpuluhan.

STANDARD PEMBELAJARAN

Menambah tiga nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan

OBJEKTIF PENGAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat Menambah tiga nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan dengan 80% ketepatan menggunakan soalan yang diberi

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN:1) Murid ditunjukkan dengan nombor perpuluhan segingga tiga tempat peepuluhan2) Murid menambah perpuluhan dengan menyusun titik dan nombor perpuluhan

dengan betul3) Murid buat latihan dalam buku Yakin

BBM Buku yakinEMK KeusahawananPENILAIAN P&P Murid dinilai melalui:

(i) Keupayaan murid untuk menjawab 3 daripada 5 soalan yang dikemukakan

REFLEKSI 1) Kekuatan :

2) Kelemahan :

3) Berdasarkan bil. Murid Hadir :

4) Tindakan susulan murid tidak menguasai :

KEHADIRAN MURID

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR

Hari : Isnin Tarikh : 4/4/2016

MATAPELAJARAN MatematikKELAS 5 CemerlangMASA 9.40 pagi – 10.40 pagiBILANGAN MURID 34 orangTEMA Nombor dan OperasiTAJUK PerpuluhanSTANDARD KANDUNGAN

Penolakan perpuluhan

STANDARD PEMBELAJARAN

Menolak berturut-turut dua nombor daripada sebarang nombor hingga tiga tempat perpuluhan.

OBJEKTIF PENGAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat menolak berturut-turut dua nombor daripada sebarang nombor hingga tiga tempat perpuluhan.dengan 80% ketepatan menggunakan soalan yang diberi

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN:1) Murid ditunjukkan dengan nombor perpuluhan sehingga tiga tempat perpuluhan2) Murid menolak perpuluhan dengan menyusun titik dan nombor perpuluhan dengan

betul.3) Tambah no ‘0’ pada tempat perpuluhan yang ke 2 dan ke 3.4) Murid buat latihan dalam buku Yakin

BBM Buku yakinEMK KeusahawananPENILAIAN P&P Murid dinilai melalui:

(ii) Keupayaan murid untuk menjawab 3 daripada 5 soalan yang dikemukakan

REFLEKSI 5) Kekuatan :

6) Kelemahan :

7) Berdasarkan bil. Murid Hadir :

8) Tindakan susulan murid tidak menguasai :

KEHADIRAN MURID

top related