5 ogos 15

Upload: shalman-paumie

Post on 12-Mar-2016

231 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

w

TRANSCRIPT

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA SK ABANG MAN

MATA PELAJARANBahasa MalaysiaTAHUN4 Cerdas

TARIKH5 Ogos 2015MASA1135-1235 (60 Minit)

TEMAPotret Malaysia TAJUKPekerti Mulia Amalan Kita

STANDARD KANDUNGAN1.4Bertutur, berbual dan menyatakan permintaan tentang sesuatu perkara daripada pelbagai sumber dalam situasi formal dan tidak formal secara bertatasusila.

STANDARD PEMBELAJARAN1.4.2Berbual tentang sesuatu perkara menggunakan kata gelaran yang sesuai dalam situasi tidak formal secara bertatasusila.

OBJEKTIFPada akhir pengajaran dan pembelajaran, 80 peratus murid dapat berbual tentang sesuatu perkara menggunakan kata gelaran yang sesuai dalam situasi tidak formal secara bertatasusila dengan betul.

SISTEM BAHASA1. Ayat gramatis2. Berdialog3. Kata gelaran

PENGISIAN KURIKULUMIlmuPendidikan Kesihatan

TMK

NilaiKerjasama, hormat-menghormati, kesungguhan, tolong-menolong,

Kreativiti & Inovasi

BCB

BAHAN BANTU BELAJARKad gambar, Teks dialog, Lembaran kerja

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

SHALMAN BIN PAUMIE | PRAKTIKUM 2

LangkahIsi KandunganAktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Catatan

Set Induksi (5 minit)

1. Guru menunjukkan 6 keping gambar yang berbeza situasi kepada murid.2. Murid diminta menyatakan di mana situasi seperti dalam gambar tersebut berlaku.3. Guru menyatakan tajuk pembelajaran pada hari tersebut.BBM :Kad gambar

Langkah 1(10 minit)

Kata gelaran :Tuan, puan, pak cik, mak cik, cik, abang, kakak1. Guru menerangkan tentang cara penggunaan kata gelaran yang sesuai.

Langkah 2(20 minit)1. Murid dibahagikan kepada 6 kumpulan.2. Setiap kumpulan diberikan 1 teks dialog dan melengkapkan tempat kosong.3. Setiap kumpulan memilih dua orang wakil daripada setiap kumpulan untuk melakonkan dialog di hadapan kelas. BBM : Teks dialog

Langkah 3(20 minit)1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada setiap orang murid.2. Guru membimbing murid melengkapkan soalan lembaran kerja.BBM :Lembaran kerja

Penutup(5 minit)1. Guru bertanya kepada murid tentang apa yang telah dipelajari pada hari tersebut. 2. Guru memberi respon kepada jawapan murid dan menyimpulkan apa yang telah dipelajari.

REFLEKSI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

KEKUATAN / KELEBIHANPERANCANGAN DAN PELAKSANAAN SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

KELEMAHAN / KEKURANGANPERANCANGAN DAN PELAKSANAAN SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

CADANGAN MENGATASI KELEMAHAN DAN KEKURANGAN(HASIL PERBINCANGAN)

CATATAN PENSYARAH / GURU PEMBIMBING

Disemak oleh Guru PembimbingDisemak oleh Pensyarah Penyelia

TandatanganTandatangan

NamaNama

Tarikh Tarikh