3.1 mobail origami

5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6 Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Tarikh: 02/04/2015 Kelas: 6 Cemerlang Masa: 60 Minit Modul: Membentuk Dan Membuat Binaan Tema dan Tajuk: Alam Semulajadi (Flora dan fauna) Standard Pembelajaran 3.1 Persepsi Estetik 3.1.1 (3.1.1.1, 3.1.1.2, 3.1.1.3) 3.1.2 (3.1.2.1, 3.1.2.2) 3.2 Aplikasi Seni 3.2.1 (3.2.1.1, 3.2.1.2) 3.2.2 (3.2.2.1) 3.3 Ekspresi Kreatif 3.3.1 3.3.2 3.3.3 3.3.4 3.3.5 3.4 Apresiasi Seni 3.4.1 3.4.2 3.4.3 3.4.4 Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat : 1. Membuat persepsi, mengenal pasti ,memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada mobail dengan gabungan teknik lukisan dan origami. 2. Mengaplikasi bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan mobail. 3. Menzahirkan idea melalui pelbagai sumber dalam penghasilan mobail 4.Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan. Aktiviti PdP - Guru memaparkan contoh mobail origami yang telah siap - Guru bersoal jawab dengan murid tentang bahan-bahan yang digunakan dalam penghasilan mobail origami. - Murid memerihal bahan dan alat yang digunakan dalam menghasilkan mobail origami. - Guru menunjuk cara menghasilkan mobail origami melalui video - Murid membuat mobail origami berdasarkan langkah-langkah

Upload: david-reese

Post on 19-Dec-2015

35 views

Category:

Documents


4 download

DESCRIPTION

dsv

TRANSCRIPT

Page 1: 3.1 Mobail Origami

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Tarikh: 02/04/2015

Kelas: 6 Cemerlang Masa: 60 Minit

Modul: Membentuk Dan Membuat Binaan Tema dan Tajuk: Alam Semulajadi

(Flora dan fauna)

Standard Pembelajaran 3.1 Persepsi Estetik3.1.1 (3.1.1.1, 3.1.1.2, 3.1.1.3)3.1.2 (3.1.2.1, 3.1.2.2)

3.2 Aplikasi Seni3.2.1 (3.2.1.1, 3.2.1.2)3.2.2 (3.2.2.1)

3.3 Ekspresi Kreatif 3.3.1 3.3.2 3.3.3 3.3.4 3.3.5

3.4 Apresiasi Seni 3.4.1 3.4.2 3.4.3 3.4.4

Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat:1. Membuat persepsi, mengenal pasti ,memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada mobail dengan gabungan teknik lukisan dan origami.2. Mengaplikasi bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan mobail.3. Menzahirkan idea melalui pelbagai sumber dalam penghasilan mobail4.Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan.

Aktiviti PdP - Guru memaparkan contoh mobail origami yang telah siap- Guru bersoal jawab dengan murid tentang bahan-bahan yang digunakan dalam

penghasilan mobail origami.- Murid memerihal bahan dan alat yang digunakan dalam menghasilkan mobail origami.- Guru menunjuk cara menghasilkan mobail origami melalui video- Murid membuat mobail origami berdasarkan langkah-langkah yang ditunjukkan oleh

guru.- Murid mempamerkan hasil masing-masing

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi, TMK.

Bahan Bantu Belajar Contoh mobail, video penghasilan mobail

Penilaian p&p Murid menguasai empat standard pembelajaran

Refleksi Semua Murid dapat menguasai kemahiran sekurang-kurangnya pada tahap 4.

Page 2: 3.1 Mobail Origami

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Tarikh: 02/04/2015

Kelas: 6 Cemerlang Masa: 60 Minit

Modul: Membentuk Dan Membuat Binaan Tema dan Tajuk: Alam Semulajadi

(Flora dan fauna)

Standard Pembelajaran 3.1 Persepsi Estetik3.1.1 (3.1.1.1, 3.1.1.2, 3.1.1.3)3.1.2 (3.1.2.1, 3.1.2.2)

3.2 Aplikasi Seni3.2.1 (3.2.1.1, 3.2.1.2)3.2.2 (3.2.2.1)

Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat:1. Membuat persepsi, mengenal pasti ,memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada mobail dengan gabungan teknik lukisan dan origami.2. Mengaplikasi bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan mobail.3. Menzahirkan idea melalui pelbagai sumber dalam penghasilan mobail

Aktiviti PdP - Guru memaparkan contoh mobail origami yang telah siap- Guru bersoal jawab dengan murid tentang bahan-bahan yang digunakan dalam

penghasilan mobail origami.- Murid memerihal bahan dan alat yang digunakan dalam menghasilkan mobail origami.- Guru menunjuk cara menghasilkan mobail origami melalui video- Murid membuat mobail origami berdasarkan langkah-langkah yang ditunjukkan oleh

guru.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi, TMK.

Bahan Bantu Belajar Contoh mobail, video penghasilan mobail

Penilaian p&p Murid menguasai tiga standard pembelajaran

Refleksi Semua Murid dapat menguasai kemahiran sekurang-kurangnya pada tahap 4.

Page 3: 3.1 Mobail Origami

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Tarikh: 09/04/2015

Kelas: 6 Cemerlang Masa: 60 Minit

Modul: Membentuk Dan Membuat Binaan Tema dan Tajuk: Alam Semulajadi

(Flora dan fauna)

Standard Pembelajaran 3.3 Ekspresi Kreatif 3.3.1 3.3.2 3.3.3 3.3.4 3.3.5

3.4 Apresiasi Seni 3.4.1 3.4.2 3.4.3 3.4.4

Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat:1. Membuat persepsi, mengenal pasti ,memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada mobail dengan gabungan teknik lukisan dan origami.2. Mengaplikasi bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan mobail.3. Menzahirkan idea melalui pelbagai sumber dalam penghasilan mobail4.Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan.

Aktiviti PdP - Soal jawab tentang bahasa seni visual yang terdapat pada mobail origami- Murid membuat mobail origami berdasarkan langkah-langkah yang ditunjukkan oleh

guru.( Murid meneruskan aktiviti pelajaran yang lepas)- Murid mempamerkan hasil masing-masing.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi, TMK.

Bahan Bantu Belajar Contoh mobail, video penghasilan mobail

Penilaian p&p Murid menguasai empat standard pembelajaran

Refleksi Semua Murid dapat menguasai kemahiran sekurang-kurangnya pada tahap 4.