10.2. 2015

1
Tarikh Kelas Murid Waktu : 8.15 9.15 pagi Tempoh : 60 minit Matapelajaran : Bahasa Malaysia Tema Tajuk : Keluarga :Keluarga Huda Standard Kandungan : 4.1 Standard pembelajaran : 4.1.1 Linus : Konstruk Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 1. Menyebut suku kata terbuka dengan betul 2. Memadankan suku kata berdasarkan gambar dengan betul EMK Ilmu : P. Moral/PK Nilai : Kasih Sayang KBT:1.KP:verbal linguistik 2.BCB: Bacaan Intensif Sistem Bahasa Morfologi : suku kata terbuka Sintaksis : Tatabahasa : ABM : Buku teks/lembaran kerja/kad imbasan Penilaian Murid dapat membina perkataan dengan suku kata yang diberikan Aktiviti Set induksi Guru menunjukkan kad imbasan dan bersoal jawab dengan murid. Langkah 1 Guru mengeja suku kata terbuka dan murid akan mengajuk dengan betul. Murid dilatih mengeja dengan betul Langkah 2 Melengkapkan perkataan dengan menggunakan suku kata yang betul. Langkah 3 Murid memadankan suku kata berdasarkan gambar di dalam buku tulis. Penutup Guru mereflek kembali pembelajaran dengan bersoal jawab dengan murid Refleksi SEKOLAH KEBANGSAAN BATU 10, SIBU RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Upload: muel-phine

Post on 21-Nov-2015

228 views

Category:

Documents


4 download

DESCRIPTION

m

TRANSCRIPT

SEKOLAH KEBANGSAAN BATU 10, SIBU RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN\Tarikh:10/2/2015Hari: Selasa

Kelas: 1 InovatifBilangan Murid: 42 orang

Waktu: 8.15 9.15 pagiTempoh: 60 minit

Matapelajaran: Bahasa Malaysia TemaTajuk: Keluarga:Keluarga Huda

StandardKandungan: 4.1

Standard pembelajaran: 4.1.1

Linus: Konstruk

Objektif: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:1. Menyebut suku kata terbuka dengan betul2. Memadankan suku kata berdasarkan gambar dengan betul

EMKIlmu : P. Moral/PKNilai : Kasih SayangKBT:1.KP:verbal linguistik 2.BCB: Bacaan IntensifSistem BahasaMorfologi : suku kata terbukaSintaksis :Tatabahasa :

ABM: Buku teks/lembaran kerja/kad imbasan

PenilaianMurid dapat membina perkataan dengan suku kata yang diberikan

Aktiviti

Set induksiGuru menunjukkan kad imbasan dan bersoal jawab dengan murid.

Langkah 1Guru mengeja suku kata terbuka dan murid akan mengajuk dengan betul. Murid dilatih mengeja dengan betul

Langkah 2Melengkapkan perkataan dengan menggunakan suku kata yang betul.

Langkah 3Murid memadankan suku kata berdasarkan gambar di dalam buku tulis.

Penutup Guru mereflek kembali pembelajaran dengan bersoal jawab dengan murid

Refleksi