rph7a
DESCRIPTION
CONTOH RPHTRANSCRIPT
TEMA NomborBIDANG PEM. Bab 2 : Urutan dan Pola Nombor OBJEKTIF PEM. 2.3 Memahami ciri-ciri nombor perdanaHASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pdp, pelajar akan dapat:1) Menyenaraikan faktor-faktor bagi suatu nombor bulat2) Menentukan sama ada suatu nombor ialah faktor bagi nombor bulat lain3) Mengenal pasti faktor-faktor perdana daripada senarai faktor-faktor
AKTIVITI PEMBELAJARAN
i. Pelajar meneroka faktor sesuatu nombor berdasarkan maksud faktor tersebut ii. Pelajar diberi penerangan dalam menyenaraikan faktor dan faktor perdana beserta
contoh.iii. Penilaian berdasarkan jawapan latihan pelajar.
BBM Buku teks
REFLEKSI
TEMA Memperkenalkan SainsBIDANG PEM. BAB 1 : Pengenalan Kepada Sains (Latihan Topikal)OBJEKTIF PEM. Memahami sains adalah sebahagian daripada kehidupan harian
Memahami penggunaan alat pengukuran dan penukaran unit SIHASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pdp, pelajar akan dapat:(1) Menjawab sekurang-kurangnya 15 soalan struktur dengan betul dan tepat.
AKTIVITI PEMBELAJARAN
i) Pelajar mengimbas kembali jenis-jenis alat pengukuran secara lisanii) Pelajar diberi masa selama 40 minit untuk menyiapkan soalan UPK 2015 iii) Perbincangan jawapan antara guru dan pelajar.iv) Pelajar membuat pembetulan sebagai pengayaan kendiri
BBM Lembaran UPK 1 (2015)
REFLEKSI
TEMA PENCAPAIAN KENDIRIBIDANG PEMB. Unit 1 : Identiti diriHASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pdp, pelajar akan dapat:1) Menjawab sekurang-kurangnya 15 soalan dengan betul
AKTIVITI PEMBELAJARAN
i) Pelajar mengimbas kembali pembelajaran identity diri dan penyelesaian konflikii) Pelajar membuat latihan objektif selama 20 minitiii) Perbincangan jawapan antara guru dan pelajar
BBM Buku teks
REFLEKSI
SAINS1 USM(5.20-5.50)
TEMA Memperkenalkan Sains Kedatangan: / orang
Plan- J:-Lisan-bertulis
PS : -
KBKK/Nilai:
i-Think: -
BIDANG PEMB.
BAB 1 : Pengenalan Kepada Sains (Latihan Topikal)
OBJEKTIF PEMB.
Memahami sains adalah sebahagian daripada kehidupan harianMemahami penggunaan alat pengukuran dan konsep jisim
HASIL PEMB.
Pada akhir pdp, pelajar akan dapat:(1) Menjawab sekurang-kurangnya 15 soalan struktur
dengan betul dan tepat.AKTIVITI PEMB.
i) Pelajar mengimbas kembali kerjaya yang berkaitan dengan sainsii) Pelajar diberi masa selama 40 minit untuk menyiapkan soalan
modul latihan sains iii) Perbincangan jawapan antara guru dan pelajar.iv) Pelajar membuat pembetulan sebagai pengayaan kendiri
BBM Modul latihan sains
REFLEKSI
TEMA PENCAPAIAN KENDIRIBIDANG PEMB. Unit 1 : Identiti diriHASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pdp, pelajar akan dapat:1) Menjawab sekurang-kurangnya 15 soalan dengan betul
AKTIVITI PEMBELAJARAN
i) Pelajar mengimbas kembali pembelajaran identity diri dan penyelesaian konflikii) Pelajar membuat latihan objektif selama 20 minitiii) Perbincangan jawapan antara guru dan pelajar
BBM Lembaran kerja
REFLEKSI
TEMA NomborBIDANG PEM. Bab 2 : Urutan dan Pola Nombor OBJEKTIF PEM. Memahami ciri-ciri dan menggunakan pengetahuan tentang faktor perdana bagi
nombor bulatHASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pdp, pelajar akan dapat:1) Mengenal pasti faktor-faktor perdana daripada senarai faktor-faktor
AKTIVITI PEMBELAJARAN
i. Pelajar menyenaraikan nombor perdana antara 1-100ii. Pelajar diberi penerangan dalam menyenaraikan faktor perdana beserta contoh
dengan kaedah berulang dan kaedah pokok faktor.iii. Penilaian berdasarkan jawapan latihan pelajar.
BBM Buku teks
REFLEKSI
TEMA Memperkenalkan SainsBIDANG PEM. BAB 1 : Pengenalan Kepada Sains (Latihan Topikal)OBJEKTIF PEM. Memahami langkah- langkah dalam penyiasatan saintifik.HASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pdp, pelajar akan dapat:(1) Menjawab sekurang-kurangnya 10 soalan struktur dengan betul dan tepat.
AKTIVITI PEMBELAJARAN
i) Pelajar mengimbas kembali jenis-jenis alat pengukuran secara lisanii) Pelajar diberi masa selama 20 minit untuk menyiapkan soalan eksperimeniii) Perbincangan jawapan antara guru dan pelajar.iv) Pelajar membuat pembetulan sebagai pengayaan kendiri
BBM Lembaran UPK 1 (2015)
REFLEKSI
TEMA Memperkenalkan SainsBIDANG PEMB. BAB 1 : Pengenalan Kepada Sains (Latihan Topikal)
OBJEKTIF PEMB. Memahami penggunaan alat pengukuranMemahami konsep jisim
HASIL PEMB. Pada akhir pdp, pelajar akan dapat:(1) Menjawab sekurang-kurangnya 15 soalan struktur dengan betul dan tepat.
AKTIVITI PEMB. i) Pelajar mengimbas kembali alat pengukuran yang perlu digunakan berdasarkan situasi yang diberi oleh guru
ii) Pelajar diberi masa selama 40 minit untuk menyiapkan soalan modul latihan sains iii) Perbincangan jawapan antara guru dan pelajar.iv) Pelajar membuat pembetulan sebagai pengayaan kendiri
BBM Modul latihan sains
REFLEKSI