isipadu cecair

3
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATA PELAJARAN MATEMATIK. PERINGKAT DAERAH KERIAN. HARI : KELAS : MASA : PERKARA IMPAK / CATATAN Tajuk :ISIPADU CECAIR Standard Pembelajaran :12.1(ii)Murid berupaya untuk mengenal isipadu cecair dalam unit mℓ dan unit ℓ Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat : a) Mengenal isipadu cecair dalam : i)unit mℓ ii)unit ℓ Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran : i. Guru menunjukkan 2 botol air mineral yang mempunyai isipadu yang berbeza.Murid-murid diminta membuat perbandingan botol yang mana mengandungi isipadu yang banyak dan sedikit. ii.Guru mempamerkan beberapa jenis bekas yang mempunyai isipadu yang berlainan dan meminta murid memadankan sukatan (mℓ) atau(ℓ) dengan kad imbasan yang telah disediakan. iii.Murid melakukan aktiviti dalam kumpulan di mana murid mengkategorikan gambar-gambar berdasarkan sukatan (ℓ) dan (mℓ) contoh tin susu (mℓ), cecair pencuci (ℓ) iv.Guru meminta murid menyatakan bacaan pada silinder penyukat yang ditunjukkan. EMK :-kreativiti BBM :Botol minuman,gambar. Refleksi :

Upload: pooraman

Post on 28-May-2015

759 views

Category:

Documents


5 download

TRANSCRIPT

Page 1: Isipadu cecair

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATA PELAJARAN MATEMATIK.PERINGKAT DAERAH KERIAN.

HARI :KELAS :MASA :

PERKARA IMPAK / CATATAN

Tajuk :ISIPADU CECAIR

Standard Pembelajaran :12.1(ii)Murid berupaya untuk mengenal isipadu cecair dalam unit mℓ danunit ℓ

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat :

a) Mengenal isipadu cecair dalam :i)unit mℓii)unit ℓ

Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran :

i. Guru menunjukkan 2 botol air mineral yang mempunyai isipadu yang berbeza.Murid-murid diminta membuat perbandingan botol yang mana mengandungi isipadu yang banyak dan sedikit.

ii.Guru mempamerkan beberapa jenis bekas yang mempunyai isipadu yang berlainan dan meminta murid memadankan sukatan (mℓ) atau(ℓ) dengan kad imbasan yang telah disediakan.

iii.Murid melakukan aktiviti dalam kumpulan di mana murid mengkategorikan gambar-gambar berdasarkan sukatan (ℓ) dan (mℓ) contoh tin susu (mℓ), cecair pencuci (ℓ)

iv.Guru meminta murid menyatakan bacaan pada silinder penyukat yang ditunjukkan.

v.Guru memberikan lembaran kerja sebagai pengukuhan.

EMK :-kreativiti

BBM :Botol minuman,gambar.

Refleksi :

Page 2: Isipadu cecair

LEMBARAN KERJAISIPADU CECAIR

Padankan gambar rajah dengan unit yang betul.

mℓ