f5w1s1

Post on 15-Apr-2016

222 Views

Category:

Documents

4 Downloads

Preview:

Click to see full reader

DESCRIPTION

lesson plan pjpk

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI

Tarikh : 04.01.16Hari : IsninTingkatan : 5S/5B/5HMasa : 0740-0820/0820-0900/1155-1230Tajuk : DAYATAHAN KARDIOVASKULARSub Tajuk : PENGENALAN DTK & LSD (Long-Slow-Distance)

Hasil Pembelajaran :

Murid dapat :

i. Psikomotor : Melakukan aktiviti dengan teknik yang betul.

ii Kognitif : Menjelaskan nama otot-otot yang terlibat.

iii. Afektif : Melakukan aktiviti dengan yakin dan selamat.

Pengalaman Sedia Ada ; Pernah melakukan aktiviti latihan pada tahun lepasBahan : Carta Aktiviti, skittle,stop watch, kad tugasan, rekod penilaianNilai : Kerjasama, berdisiplin dan prihatin

Perkara Isi / Aktiviti Strategi P & P

Catatan / B.teks

Set Induksi( 5 minit )

Memanaskan badan : meniru pergerakan haiwan. ( rujuk

aktiviti )

Pembelajaran gaya VAKKBKK (kreatif )

m/s : 3-13

Perkembangan

Langkah 1( 7 minit )

Langkah 2( 20 minit )

Langkah 3( 5 minit )

- Pamer poster jantung dan sistem peredaran darah.

-Penjelasan ringkas: i .Definasi – DTK,LSD ii. Peranan dan fungsi komponen jantung

iii. Aktiviti – LSD

Pembelajaran gaya VAK( tiru & buat )

Penjelasan prosedur lakuan LSD yang selamat.

murid melakukan aktiviti dalam kumpulan

Kontekstual -Pemahaman - Aplikasi

Pengiraan kadar nadi untuk melihat kesan latihan terhadap KV.

Kontekstual - mengalami - kerjasama

Penilaian( 3 minit )

Menyatakan kesan dan kepentingan latihan DTK terhadap fisiologi badan.

KBKK- menjana idea

Penutup & Pengukuhan

( 5 minit )

Melabel nama-nama otot terlibat semasa beraktiviti.

Gerak kendur

BCB-ingat semula-menulis

REFLEKSI :-…………………………………………………………………………..........................

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI

Tarikh : 27.07.10Hari : SelasaTingkatan : 5M / 5BMasa : 0720-0830 dan 0905-1015 pagiTajuk : DAYATAHAN KARDIOVASKULARSub Tajuk : PENGENALAN LATIHAN LITAR

Hasil Pembelajaran : Murid dapat :

i. Psikomotor : Melakukan aktiviti dengan teknik yang betul.

ii Kognitif : Menjelaskan nama otot-otot yang terlibat.

iii. Afektif : Melakukan aktiviti dengan yakin dan selamat.

Pengalaman Sedia Ada ; Pernah melakukan aktiviti latihan dalam SEGAKBahan : Laptop, LCD Projektor, skittle, stop watch, exercise mat,

medicineball, dan skor kadNilai : Kerjasama, berdisiplin dan prihatin

Perkara Isi / Aktiviti Strategi P & P

Catatan / B.teks

Set Induksi( 10 minit )

KNSL =Kadar Nadi Sebelum Latihan diambil sebelum mulakan aktivitiMemanaskan badan :

Dinamik Warm up Aerobik Exercise

Pembelajaran gaya VAKKBKK (kreatif )

m/s : 3-13

Perkembangan

Langkah 1( 10 minit )

Langkah 2( 20 minit )

Langkah 3( 5 minit )

- Tayangan powerpoint jantung dan sistem peredaran darah.

-Penjelasan ringkas: i .Definasi – Latihan Litar ii. Peranan dan fungsi komponen jantung

iii. Aktiviti – Latihan Litar

Pembelajaran gaya VAK( tiru & buat )

Penjelasan prosedur lakuan latihan litar yang selamat.

murid melakukan aktiviti dalam kumpulan

Kontekstual -Pemahaman - Aplikasi

Pengiraan kadar nadi untuk melihat kesan latihan terhadap KV.

Kontekstual - mengalami - kerjasama

Penilaian( 5 minit )

Menyatakan kesan dan kepentingan latihan litar terhadap fisiologi badan.

KBKK- menjana idea

Penutup & Pengukuhan

( 5 minit )

Melabel nama-nama otot terlibat semasa beraktiviti.

Coolin- down PNF Strecthing

BCB-ingat semula-menulis

top related