rph januari

Upload: elisha-sanchez

Post on 05-Nov-2015

285 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Hari :IsninMinggu ke 2Tarikh:12 Jan 2015

PERHIMPUNAN PAGI ISNIN

Masa : 7.40 8.10 pagi

Guru Bertugas: Kumpulan 2: En Imran Pn Norhasni Pn Amalia Pn Hanizan Pn Norliza

Tema :

Jadual baru bermula

Hari :SelasaMinggu ke 2Tarikh:13 Jan 2015

Kelas:Tahun 6BMata Pelajaran: Pendidikan Sivik dan K ewarganegaraanMasa : 9.10 10.10 pagiTema:Sayangi Diri Tajuk :a) Hak dan tanggungjawab kanak-kanakHasil Pembelajaran : 1.Menerangan hak dan tanggungjawab kanak-kanakObjektif : Pada akhir pembelajaran Murid dapat : 1. Menerangkan hak dan tanggungjawab yang perlu murid tahu2. Menyenaraian dalam buku notaAktiviti:1. Murid berbincang tentang hak dan tanggungjawab yang perlu mereka ketahui dalam kehidupan mereka.2. Murid membentangan hasil perbincangan mereka dan pelajar lain akan mendengar dan memberi pendapat.BBM:Impak :

Mata Pelajaran : Dunia Seni Visual Masa: 11.40- 12.40 (60 minit)Tema dan Tajuk : Bencana Banjir Kelas : 3 Cenderasari ( 3B) Bidang : Menggambar AlamSemulajadi

Standard Kandungan1 Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti garisan, ruang, bentuk, warna, imbangan, dan kepelbagaian yang terdapat pada alam semula jadi, dan karya lukisan. 2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam aktiviti membuat lukisan. 3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penghasilan lukisan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni, dan budaya.

Standard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik : Murid dapat membuat pemerhatian dan mengetahui bahasa seni visual yang terdapat pada karya seni. 1.1.1 Unsur seni 1.1.1.1 Garisan tebal dan nipis. 1.1.1.2 Ruang ilusi.1.1.1.3 Bentuk ilusi1.1.1.4 Warna primer dan sekunder 1.1.2 Prinsip rekaan 1.1.2.2 imbangan simetri atau tidak simetri 1.1.2.3 Kepelbagaian hal benda1.2 Aplikasi Seni : Murid dapat mengetahui dan memahami bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam membuat lukisan.1.2.1 Mengenal dan menyatakan jenis- jenis media dalam penghasilan karya1.1.2.1 Alat tiada 1.1.2.2 Bahan kertas lukisan, pensel, pensel warna, atau oil pastel1.2.2 Mengetahui penggunaan media, teknik, dan proses dalam penghasilan karya

1.2.2.1 Teknik garisan selari atau garisan bersilang

1.3 Ekspresi Kreatif: Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, kefahaman media, serta kenahiran proses dan teknik dalam penghasilan lukisan. 1.3.1 Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif 1.3.2 Mengaplikasikan proses dan teknik yang sesuai dalam penghasilan lukisan1.3.3 Menggunakan bahasa seni visuasl : rupa, bentuk, warna, imbangan, dan kepelbagaian dalam penghasilan lukisan.

1.4 Apresiasi Seni: Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan memberikan penekanan pada bahasa seni visual. 1.4.1 Mempamerkan karya yang dihasilkan 1.4.2 Menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Memahami dan menggunakan unsur ruang dan garisan dlam membuat lukisan2. Menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti P&P

1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang kejadian bencana banjir yang merea alami2. Guru menunjuk cara lukisan3. Murid menghasilkan lukisan tentang banjir4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan

EMKTMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh : gambar contoh lukisan banjir2.Media : kertas lukisan warna dan alat tulis

Penilaian P&P

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi

Pada akhir pembelajaran:

Hari :RabuMinggu ke 2Tarikh:14 Jan 2015

Program Transisi Tahun 1BProgram Transisi Sekolah Tahun 1 : Pelajar didedahkan kepada persekitaran sekolah. Pelajar didedah dan dilatih dengan nyanyian lagu-lagu patriotik dan lagu sekolah. Pelajar dibawa melawat ke setiap bilik khas dan pejabat sekolah.

Masa : 10.10 11.10 ( 60 minit )

Mata Pelajaran : Dunia Seni Visual Masa: 11.40- 12.40 (60 minit)Tema dan Tajuk : Bencana Banjir Kelas : 3 Cenderawasih ( 3A) Bidang : Menggambar AlamSemulajadi

Standard Kandungan1.Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti garisan, ruang, bentuk, warna, imbangan, dan kepelbagaian yang terdapat pada alam semula jadi, dan karya lukisan. 2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam aktiviti membuat lukisan. 3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penghasilan lukisan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni, dan budaya.

Standard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik : Murid dapat membuat pemerhatian dan mengetahui bahasa seni visual yang terdapat pada karya seni. 1.1.1 Unsur seni 1.1.1.1 Garisan tebal dan nipis. 1.1.1.2 Ruang ilusi.1.1.1.3 Bentuk ilusi1.1.1.4 Warna primer dan sekunder 1.1.2 Prinsip rekaan 1.1.2.2 imbangan simetri atau tidak simetri 1.1.2.3 Kepelbagaian hal benda1.2 Aplikasi Seni : Murid dapat mengetahui dan memahami bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam membuat lukisan.1.2.1 Mengenal dan menyatakan jenis- jenis media dalam penghasilan karya1.1.2.1 Alat tiada 1.1.2.2 Bahan kertas lukisan, pensel, pensel warna, atau oil pastel1.2.2 Mengetahui penggunaan media, teknik, dan proses dalam penghasilan karya

1.2.2.1 Teknik garisan selari atau garisan bersilang

1.3 Ekspresi Kreatif: Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, kefahaman media, serta kenahiran proses dan teknik dalam penghasilan lukisan. 1.3.1 Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif 1.3.2 Mengaplikasikan proses dan teknik yang sesuai dalam penghasilan lukisan1.3.3 Menggunakan bahasa seni visuasl : rupa, bentuk, warna, imbangan, dan kepelbagaian dalam penghasilan lukisan.

1.4 Apresiasi Seni: Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan memberikan penekanan pada bahasa seni visual. 1.4.1 Mempamerkan karya yang dihasilkan 1.4.2 Menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Memahami dan menggunakan unsur ruang dan garisan dlam membuat lukisan2. Menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti P&P

1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang kejadian bencana banjir yang merea alami2. Guru menunjuk cara lukisan3. Murid menghasilkan lukisan tentang banjir4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan

EMKTMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh : gambar contoh lukisan banjir2.Media : kertas lukisan warna dan alat tulis

Penilaian P&P

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi

Pada akhir pembelajaran:

Hari :KhamisMinggu ke 2Tarikh:15 Jan 2015

Mata pelajaranSains / Sains Fizikal

Kelas3 Cenderawasih ( 3A)

Tema / tajuk

Teknologi Malumat dan Komunikasi

Masa

9.40 10.40

Standard Kandungan2.0 Memilih dan mengaplikasikan sumber TMK yang bersesuaian

Standard Pembelajaran

2.1 Menyediakan teks dengan penjajaran tengah dan penjajaran penuh serta membuat senarai menggunakan Bullets dan Numbering.

Objektif Pembelajaran

Di akhir pembelajaran murid dapat:1. Murid boleh menyediaan teks dengan penjajaran serta menggunaan bullet dan numbering2. Membuat amali penggunaan mikrosoft word

TMK

Mengaplikasikan penggunaan mikrosoft word

Aktiviti PdP

1. Murid diterangkan cara penggunaan aplikasi bullet dan numbering dalam words.2. Murid membuat secara amali penggunaan bullet dan numbering3. Menjawab lembaran yang disediakan

EMK

Kreativiti dan , bahasa dan nilai

Bahan Bantu

Komputer

Pemulihan dan pengayaanLembaran 1Lembaran 2

Impak

Hari :JumaatMinggu ke 2Tarikh:16 Jan 2015

Kelas:Tahun 6AMata Pelajaran: Pendidikan Sivik dan K ewarganegaraanMasa : 10.40 11.40 pagiTema:Sayangi Diri Tajuk :a) Hak dan tanggungjawab kanak-kanakHasil Pembelajaran : 1.Menerangan hak dan tanggungjawab kanak-kanakObjektif : Pada akhir pembelajaran Murid dapat : 1. Menerangkan hak dan tanggungjawab yang perlu murid tahu2. Menyenaraian dalam buku notaAktiviti:1. Murid berbincang tentang hak dan tanggungjawab yang perlu mereka ketahui dalam kehidupan mereka.2. Murid membentangan hasil perbincangan mereka dan pelajar lain akan mendengar dan memberi pendapat.BBM:Impak

Hari :IsninMinggu ke 3Tarikh:19 Jan 2015

PERHIMPUNAN PAGI ISNIN

Masa : 7.40 8.10 pagi

Guru Bertugas: Kumpulan 3: En Imran Pn Norhasni Pn Amalia Pn Hanizan Pn Norliza

Tema :Peraturan sekolah

Hari :SelasaMinggu ke 3Tarikh:20 Jan 2015

Kelas:Tahun 6BMata Pelajaran: Pendidikan Sivik dan K ewarganegaraanMasa : 9.10 10.10 pagiTema:Sayangi Diri Tajuk :a) Hak dan tanggungjawab kanak-kanakHasil Pembelajaran : 1.Menerangan hak dan tanggungjawab kanak-kanakObjektif : Pada akhir pembelajaran Murid dapat : 3. Menerangkan hak dan tanggungjawab yang perlu murid tahu4. Menyenaraian dalam buku notaAktiviti:1. Murid berbincang tentang hak dan tanggungjawab yang perlu mereka ketahui dalam kehidupan mereka.2. Murid membentangan hasil perbincangan mereka dan pelajar lain akan mendengar dan memberi pendapat.BBM:Impak :

Mata Pelajaran : Dunia Seni Visual Masa: 11.40- 12.40 (60 minit)Tema dan Tajuk : Cora tak seragamKelas : 3 Cenderasari ( 3B) Bidang : Membuat corak dan Rekaan

Standard Kandungan2 Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti garisan, ruang, bentuk, warna, imbangan, dan kepelbagaian yang terdapat pada alam semula jadi, dan karya lukisan. 2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam aktiviti membuat lukisan. 3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penghasilan lukisan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni, dan budaya.

Standard Pembelajaran

1. Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti rupa, warna, jalinan, pergerakan, dan harmoni yang terdapat pada objek buatan manusia dan karya seni dalam penghasilan corak menggunakan teknik capan.

2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam aktiviti membuat corak.

3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual dalam penghasilan corak capan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.

2.1 Persepsi Estetik :Murid dapat menyatakan unsur jalinan dan warna, prinsip keseimbangan dan penegasan pada corak teknik capan. 2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1 Rupa organik dan geometr2.1.1.2 Jalinan - tampak 2.1.1.3 Warna primer dan sekunder

2.1.2 Prinsip rekaan 2.1.2.1 Ritma dan pergerakan susunan motif2.1.2.3 Harmoni warna dan rupa 2.2 Aplikasi Seni: Murid dapat mengetahui dan memahami bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan gambar dengan teknik capan.

2.2.1 Mengenal dan menyatakan jenis-jenis media 2.2.1.1 Alat berus lukisan, palet, daun berurat.2.2.1.2 Bahan kertas lukisan, warna air dan gam.2.2.2 Mengetahui penggunaan media serta proses dan teknik dalam penghasilan karya.

2.2.2.1 Teknik capan.

2.3 Ekspresi Kreatif :Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, kefahaman media serta kemahiran proses dan teknik dalam penghasilan corak capan. 2.3.1 Memilih dan mempelbagaikan bahan secara kreatif 2.3.2 Mengaplikasikan proses dan teknik capan dalam penghasilan corak terancang.2.3.3 Menggunakan bahasa seni visual : rupa, warna, imbangan, kontra dan harmoni dalam penghasilan karya.

2.4 Apresiasi Seni : Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual. 2. 4.1 Mempamerkan karya yang dihasilkan 2.4.2 Menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan

EMK :Kreativiti dan Inovasi, TMK, Keusahawanan dan Nilai murni

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Menyatakan unsur unsur jalinan dan warna, pornsip keseimbangan dalam corak2. Menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti P&P

1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang cora yang hendak dihasilkan2. Guru menunjuk cara membuat corak3. Murid menghasilkan corak4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan

EMKTMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh : gambar contoh cora yang terhasil2.Media : kertas lukisan warna dan alat tulis

Penilaian P&P

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi

Pada akhir pembelajaran:

Hari :RabuMinggu ke 3Tarikh:21 Jan 2015

Program Transisi Tahun 1BProgram Transisi Sekolah Tahun 1 : 10.10 11.10 ( 1jam) Murid menyebut nombor 1 9 Menulis dan mewarna obje Memadanan nombor dengan gaambar

Mata Pelajaran : Dunia Seni Visual Masa: 11.40- 12.40 (60 minit)Tema dan Tajuk : Bencana Banjir Kelas : 3 Cenderawasih ( 3A) Bidang : Membuat corak dan Rekaan

Standard Kandungan3 Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti garisan, ruang, bentuk, warna, imbangan, dan kepelbagaian yang terdapat pada alam semula jadi, dan karya lukisan. 2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam aktiviti membuat lukisan. 3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penghasilan lukisan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni, dan budaya.

Standard Pembelajaran

1. Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti rupa, warna, jalinan, pergerakan, dan harmoni yang terdapat pada objek buatan manusia dan karya seni dalam penghasilan corak menggunakan teknik capan.

2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam aktiviti membuat corak.

3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual dalam penghasilan corak capan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.

2.1 Persepsi Estetik :Murid dapat menyatakan unsur jalinan dan warna, prinsip keseimbangan dan penegasan pada corak teknik capan. 2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1 Rupa organik dan geometr2.1.1.2 Jalinan - tampak 2.1.1.3 Warna primer dan sekunder

2.1.2 Prinsip rekaan 2.1.2.1 Ritma dan pergerakan susunan motif2.1.2.3 Harmoni warna dan rupa 2.2 Aplikasi Seni: Murid dapat mengetahui dan memahami bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan gambar dengan teknik capan.

2.2.1 Mengenal dan menyatakan jenis-jenis media 2.2.1.1 Alat berus lukisan, palet, daun berurat.2.2.1.2 Bahan kertas lukisan, warna air dan gam.2.2.2 Mengetahui penggunaan media serta proses dan teknik dalam penghasilan karya.

2.2.2.1 Teknik capan.

2.3 Ekspresi Kreatif :Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, kefahaman media serta kemahiran proses dan teknik dalam penghasilan corak capan. 2.3.1 Memilih dan mempelbagaikan bahan secara kreatif 2.3.2 Mengaplikasikan proses dan teknik capan dalam penghasilan corak terancang.2.3.3 Menggunakan bahasa seni visual : rupa, warna, imbangan, kontra dan harmoni dalam penghasilan karya.

2.4 Apresiasi Seni : Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual. 2. 4.1 Mempamerkan karya yang dihasilkan 2.4.2 Menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan

EMK :Kreativiti dan Inovasi, TMK, Keusahawanan dan Nilai murni

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Menyatakan unsur unsur jalinan dan warna, pornsip keseimbangan dalam corak2. Menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti P&P

1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang cora yang hendak dihasilkan2. Guru menunjuk cara membuat corak3. Murid menghasilkan corak4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan

EMKTMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh : gambar contoh cora yang terhasil2.Media : kertas lukisan warna dan alat tulis

Penilaian P&P

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi

Pada akhir pembelajaran:

Hari :KhamisMinggu ke 3Tarikh:22 Jan 2015

Mata pelajaranSains / Sains Fizikal

Kelas3 Cenderawasih ( 3A)

Tema / tajuk

Teknologi Malumat dan Komunikasi

Masa

9.40 10.40

Standard Kandungan2.0 Memilih dan mengaplikasikan sumber TMK yang bersesuaian

Standard Pembelajaran

2.1 Menyediakan teks dengan penjajaran tengah dan penjajaran penuh serta membuat senarai menggunakan Bullets dan Numbering.

Objektif Pembelajaran

Di akhir pembelajaran murid dapat:1. Murid boleh menyediaan teks dengan penjajaran serta menggunaan bullet dan numbering2. Membuat amali penggunaan mikrosoft word

TMK

Mengaplikasikan penggunaan mikrosoft word

Aktiviti PdP

1. Murid diterangkan cara penggunaan aplikasi bullet dan numbering dalam words.2. Murid membuat secara amali penggunaan bullet dan numbering3. Menjawab lembaran yang disediakan

EMK

Kreativiti dan , bahasa dan nilai

Bahan Bantu

Komputer

Pemulihan dan pengayaanLembaran 1Lembaran 2

Impak

Hari :JumaatMinggu ke 3Tarikh:23 Jan 2015

Kelas:Tahun 6AMata Pelajaran: Pendidikan Sivik dan K ewarganegaraanMasa : 10.40 11.40 pagiTema:Sayangi Diri Tajuk :a) Hak dan tanggungjawab kanak-kanakHasil Pembelajaran : 1.Menerangan hak dan tanggungjawab kanak-kanakObjektif : Pada akhir pembelajaran Murid dapat : 1. Menerangkan hak dan tanggungjawab yang perlu murid tahu2. Menyenaraian dalam buku notaAktiviti:1. Murid berbincang tentang hak dan tanggungjawab yang perlu mereka ketahui dalam kehidupan mereka.2. Murid membentangan hasil perbincangan mereka dan pelajar lain akan mendengar dan memberi pendapat.BBM:Impak

Hari :IsninMinggu ke 4Tarikh:26 Jan 2015

PERHIMPUNAN PAGI ISNIN

Masa : 7.40 8.10 pagi

Guru Bertugas: Kumpulan 4: Pn Nor AfzanPn NurzafirahPn Noor AdilaPn Humda

Perkara :Peraturan Bilik DarjahPusat sumber Peringatan untuk pelajar yg menggunaan pusat sumber

Hari :SelasaMinggu ke 4Tarikh:27 Jan 2015

Kelas:Tahun 6BMata Pelajaran: Pendidikan Sivik dan K ewarganegaraanMasa : 9.10 10.10 pagiTema:Sayangi Diri Tajuk :a) Hak dan tanggungjawab kanak-kanakHasil Pembelajaran : 1.Menerangan hak dan tanggungjawab kanak-kanakObjektif : Pada akhir pembelajaran Murid dapat : 1. Menerangkan hak dan tanggungjawab kana-kanak2. Mengamalkan hak dan tanggungjawab kana-kanak3. Menghormati hak dan tanggungjawab kanak-kanakAktiviti:1. Murid berbincang tentang hak dan tanggungjawab yang perlu mereka ketahui dalam kehidupan mereka.2. Murid membincangkan isu-isu kanak-kanak yang mereka harus tahu.3. Murid membuat buku skrap tentang hak kana-kanak yang perlu merek tahu

BBM:Kertas A4Impak :

Mata Pelajaran : Dunia Seni Visual Masa: 11.40- 12.40 (60 minit)Tema dan Tajuk : 4.Mengenal Kraf TradisionalTema: Alam SemulajadiKelas : 3 Cenderasari ( 3B) Tajuk : Tampalan Standard Kandungan1. Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti garisan, rupa, warna, jalinan, harmoni dan kontra yang terdapat pada alam semulajadi dan karya seni dalam penghasilan hasil kerja2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam penghasilan tampalan. 3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penghasilan tampalan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni, dan budaya.

Standard Pembelajaran

1. Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti rupa, warna, jalinan, pergerakan, dan harmoni yang terdapat pada objek buatan manusia dan karya seni dalam penghasilan corak menggunakan teknik capan.2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam aktiviti membuat corak. 3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual dalam penghasilan corak capan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.

4.1.2 Prinsip rekaan 4.1.2.1 Harmoni kelarai4.1.2.2 Kontra - warna

4.2 Aplikasi Seni:Murid dapat mengetahui dan memahami bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan anyaman. 4.2.1 Mengenal dan menyatakan jenis-jenis media. 4.2.2.1 Alat gunting4.2.2.2 Bahan kertas warna, gam, kertas lukisan.

4.2.2 Memahami teknikyang sesuai dalam penghasilan karya.

.

4.3 Ekspresi Kreatif :Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, kefahaman media, serta kemahiran teknik dan proses dalam menghasilkan karya seni dalam bentuk 3D.4.3.1 Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif 4.3.2 Mengaplikasikan proses dan teknik yang bersesuaian dalam penghasilan anyaman.4.3.3 Menggunakan bahasa seni visual : bentuk, warna, dan imbangan dalam enghasilan anyaman .4 Apresiasi Seni :Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan memberikan penekanan pada bahasa seni visual. 4.4.1 Mempamerkan hasil karya sendiri4.4.2 Menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan.

EMK : TMK, Kreatif dan Inovasi, Keusahawanan dan Nilai murni

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Menyatakan unsur unsur jalinan dan warna, pornsip keseimbangan dalam hasil kerja murid2. Menghasilkan tampalan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti P&P

1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang cora tampalan yang hendak dihasilkan2. Guru menunjuk cara membuat visual3. Murid menghasilkan tampalan mengikut kreativiti sendiri4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan

EMKTMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh : gambar contoh tampalan yang terhasil2.Media : kertas lukisan, kertas warna, gunting , gam dan alat tulis

Penilaian P&P

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi

Pada akhir pembelajaran:

Hari :RabuMinggu ke 4Tarikh:28Jan 2015Program Transisi Tahun 1BProgram Transisi Sekolah Tahun 1 : 10.10 11.10 ( 1jam) Mendengar penerangan guru cara-cara menyemai benih kacang hijau Murid menyemai kacang hijau- dibahagi kepada beberapa kumpulan Guru menerangkan proses pertumbuhan kacang hijau Membuat lembaran kerja

Mata Pelajaran : Dunia Seni Visual Masa: 11.40- 12.40 (60 minit)Tema dan Tajuk : 4.Mengenal Kraf TradisionalTema: Alam SemulajadiKelas : 3 Cenderwasih ( 3A) Tajuk : Tampalan Standard Kandungan1. Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti garisan, rupa, warna, jalinan, harmoni dan kontra yang terdapat pada alam semulajadi dan karya seni dalam penghasilan hasil kerja2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam penghasilan tampalan. 3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penghasilan tampalan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni, dan budaya.

Standard Pembelajaran

1. Persepsi dan pemahaman bahasa seni visual seperti rupa, warna, jalinan, pergerakan, dan harmoni yang terdapat pada objek buatan manusia dan karya seni dalam penghasilan corak menggunakan teknik capan.2. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam aktiviti membuat corak. 3. Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual dalam penghasilan corak capan. 4. Apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.

4.1.2 Prinsip rekaan 4.1.2.1 Harmoni kelarai4.1.2.2 Kontra - warna

4.2 Aplikasi Seni:Murid dapat mengetahui dan memahami bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan anyaman. 4.2.1 Mengenal dan menyatakan jenis-jenis media. 4.2.2.1 Alat gunting4.2.2.2 Bahan kertas warna, gam, kertas lukisan.

4.2.2 Memahami teknikyang sesuai dalam penghasilan karya.

.

4.3 Ekspresi Kreatif :Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, kefahaman media, serta kemahiran teknik dan proses dalam menghasilkan karya seni dalam bentuk 3D.4.3.1 Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif 4.3.2 Mengaplikasikan proses dan teknik yang bersesuaian dalam penghasilan anyaman.4.3.3 Menggunakan bahasa seni visual : bentuk, warna, dan imbangan dalam enghasilan anyaman .4 Apresiasi Seni :Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan memberikan penekanan pada bahasa seni visual. 4.4.1 Mempamerkan hasil karya sendiri4.4.2 Menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan.

EMK : TMK, Kreatif dan Inovasi, Keusahawanan dan Nilai murni

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Menyatakan unsur unsur jalinan dan warna, pornsip keseimbangan dalam hasil kerja murid2. Menghasilkan tampalan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti P&P

1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang cora tampalan yang hendak dihasilkan2. Guru menunjuk cara membuat visual3. Murid menghasilkan tampalan mengikut kreativiti sendiri4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan

EMKTMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh : gambar contoh tampalan yang terhasil2.Media : kertas lukisan, kertas warna, gunting , gam dan alat tulis

Penilaian P&P

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi

Pada akhir pembelajaran:

Hari :KhamisMinggu ke 4Tarikh:29Jan 2015

RUJUK LAMPIRAN YANG DISERTAKAN

Hari :JumaatMinggu ke 4Tarikh:30 Jan 2015

Kelas:Tahun 6AMata Pelajaran: Pendidikan Sivik dan K ewarganegaraanMasa : 10.40 11.40 pagiTema:Sayangi Diri Tajuk :a) Hak dan tanggungjawab kanak-kanakHasil Pembelajaran : 1.Menerangan hak dan tanggungjawab kanak-kanakObjektif : Pada akhir pembelajaran Murid dapat : 1. Menerangkan hak dan tanggungjawab kana-kanak2. Mengamalkan hak dan tanggungjawab kana-kanak3. Menghormati hak dan tanggungjawab kanak-kanakAktiviti:1. Murid berbincang tentang hak dan tanggungjawab yang perlu mereka ketahui dalam kehidupan mereka.2. Murid membincangkan isu-isu kanak-kanak yang mereka harus tahu.3. Murid membuat buku skrap tentang hak kana-kanak yang perlu merek tahu

BBM:Kertas A4, warna

Impak :

Hari :IsninMinggu ke 5Tarikh:02 Feb 2015

PERHIMPUNAN PAGI ISNIN

Masa : 7.40 8.10 pagi

Guru Bertugas: Kumpulan 5: En Mohd RedzuanPn RafidahwatiPn IsnaniPn Norul Huda

Perkara :Peraturan Kantin SekolahTolong Menolong amalan mulia

Hari :SelasaMingguke5Tarikh:03 Feb 2015

Kelas:Tahun 6BMata Pelajaran: PendidikanSivikdan K ewarganegaraanMasa : 9.10 10.10 pagiTema:SayangiDiriTajuk :a) Keluarga yang harmonimengikutperspektifpelbagai agama dankepercayaanHasilPembelajaran : 1.Menghuraikan konsepkeharmoniankeluargamengikutperspektifpelbagai agamaObjektif :PadaakhirpembelajaranMuriddapat : 5. Menyenaraikan ciri-ciri keluarga harmoni mengikut pendapat mereka.6. Menyatakan kebaikan keluarga yang harmoniAktiviti:1. Murid berbincang tentang ciri-ciri keluarga harmoni dalam kumpulan kecil.2. Murid menyatakan kepentingan keharmonian dalam sesebuah keluarga.3. Muridmembentanganhasilperbincanganmerekadanpelajar lain akan mendengar dan memberi pendapat.

BBM:Impak :

Mata Pelajaran :DuniaSeni Visual Masa: 11.40- 12.40 (60 minit)Kelas : 3 Cenderasari ( 3B) Bidang : MenggambarTema : Alam SemulajadiTajuk : Buah-buahan animasi.Aktiviti :LukisanStandardKandungan: Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan tekni dalam aktiviti membuat lukisan.Standard Pembelajaran : 1.1.1 Murid membuat pemerhaian dan mengetahui bahasa seni visual yang terdapat dalam karya seni. 1.2.2 Mengetahui penggunaan media dan teknik dan proses dalam penghasilan karya 1.3.1 Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif1.4.1 Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan memberikan penekanan pada bahasa seni visual.Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat:(Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Memahami dan menggunakan unsur ruang dan garisan dlam membuat lukisan2. Menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajariAktiviti :1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang kejadian bencana banjir yang merea alami2. Guru menunjuk cara lukisan3. Murid menghasilkan lukisan tentang banjir4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkanTMK : TMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murniBahan Bantu: Kertas Lukisan dan warnaPenilaian: Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan

Impak:

Hari :RabuMingguke 5Tarikh:04 Feb 2015

Mata Pelajaran :DuniaSainsTeknologiTahun:1 Cenderasari( 1A)Masa: 11.40- 12.40 (60 minit)TAJUK : 1) Benda Hidup dan Benda Bukan HidupTema: Benda hidupdan Benda bukanHidupStandard Kandungan :1.1 memahamibendahidupdanbukanhidupStandarPembelajaran:1.1.1Mengenalpastibendahidup dan benda bukan hidup.1.1.2 Mengenal pasti ciri-ciri benda hidup iaitu: perlukan air dan makanan, bernafas, bergerak, membesar dan membiak.1.1.3 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan.ObjektifPembelajaran:Muriddapat:Membezakanbendahidupdanbukanhidup, membandingbezakanbendahidupdanbukanhidup.Aktiviti:1. Membezakan benda hidup dan bukan hidup2. Membanding beza benda hidup dan bukan hidup3. Menciri benda hidup dalam rajah dengan bantuan guru4. Membuat lembaran kerjaBahan Bantu Mengajar:Objekdalamkelassepertipapantulis, meja, kerusi, mejadanpelajar

Penilaian:Membuatperbandinganantaraduaobjek

Impak:

Mata Pelajaran :DuniaSeni Visual Masa: 11.40- 12.40 (60 minit)TemadanTajuk :BencanaBanjirKelas : 3 Cenderawasih ( 3A) Bidang : MenggambarTema : Alam SemulajadiTajuk : Buah-buahan animasi.Aktiviti :LukisanStandardKandungan: Aplikasi pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual menerusi penentuan media dan tekni dalam aktiviti membuat lukisan.Standard Pembelajaran : 1.1.1 Murid membuat pemerhaian dan mengetahui bahasa seni visual yang terdapat dalam karya seni. 1.2.2 Mengetahui penggunaan media dan teknik dan proses dalam penghasilan karya 1.3.1 Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif1.4.1 Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan memberikan penekanan pada bahasa seni visual.Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat:(Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Memahami dan menggunakan unsur ruang dan garisan dlam membuat lukisan2. Menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajariAktiviti :1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang kejadian bencana banjir yang merea alami2. Guru menunjuk cara lukisan3. Murid menghasilkan lukisan tentang banjir4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkanTMK : TMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murniBahan Bantu: Kertas Lukisan dan warnaPenilaian: Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan

Impak:

Hari :KhamisMingguke5Tarikh:5 Feb 2015Mata Pelajaran:Dunia Sains TeknologiKelas:3 Cenderawasih (3A)Masa:9.40 10.40 pagiTajuk:Kemahiran Proses Sains( Memerhati )Standard Kandungan:1.1 Memahami kemahiran proses sains

Standard Pembelajaran :1.1.1 Memerhati1.1.2 Mengelas1.1.3 MengukurdanmenggunakannomborObjektifPembelajaran :Di akhirpembelajaranmuriddapat:1. Menggunakan pancaindera untuk membuat aktiviti pemerhatian2. Membezakan setiap deria dengan cara memerhati: contoh hidup untuk bau, mata untuk lihat dan lain-lain lagi.Aktiviti:1. Menggunakanpancainderapelajarmembuatbeberapaaktivitisepertimemerhati, menghidu, mendengar beberapa objek yang diberi.2. Mencatat laporan hasil pemerhatian.3. Melaporkan hasil pemerhatian dalam kelas.4. Membuat lembaran KerjaBahan Bantu Mengajar :ObjeksekitarsekolahPenilaian :HasillaporanpelajarImpak :

Hari :JumaatMingguke5Tarikh:06 Jan 2015

Kelas:Tahun 6AMata Pelajaran: PendidikanSivikdan K ewarganegaraanMasa :10.40 11.40 pagiTema:SayangiDiriTajuk :a) Keluarga yang harmonimengikutperspektifpelbagai agama dankepercayaanHasilPembelajaran : 1.Menghuraikan konsepkeharmoniankeluargamengikutperspektifpelbagai agamaObjektif :PadaakhirpembelajaranMuriddapat : 7. Menyenaraikan ciri-ciri keluarga harmoni mengikut pendapat mereka.8. Menyatakan kebaikan keluarga yang harmoniAktiviti:4. Murid berbincang tentang ciri-ciri keluarga harmoni dalam kumpulan kecil.5. Murid menyatakan kepentingan keharmonian dalam sesebuah keluarga.6. Murid membentangan hasil perbincangan mereka dan pelajar lain akan mendengar dan memberi pendapat.

BBM:Impak :

Hari :IsninMingguke6Tarikh:09 Feb 2015

PERHIMPUNAN PAGI ISNIN

Masa : 7.40 8.10 pagi

Guru Bertugas: Kumpulan 6Pn. RajsulochanaPn. NorfairuzPn. SyamsinaPn.NoraisahsulizawatiPn. Hasliza

Tema :Ciri-ciriPelajarcemerlang

Hari :SelasaMinggu ke 6Tarikh:10 Feb 2015Jadual sesi 2 bermulaKelas: 6 CenderasariMasa: 9.10 10.10 Bidang1. Rea Bentuk dan TenologiUnit: 1.2 Kreativiti dan Reka Bentuk Tajuk Pembelajaran: 1.2 (b) Penghasilan proses Peka ciptaObjektif: Murid dapat merekabentuk dan dan menghasilkan objek yang bermanfaat.Alatan / bahan: Kertas A4, bahan mengikut rancangan, gunting, gam, marker pen, stapler dan pensel warna.Penerapan nilai: Kerjasama, berjimat cermatAktiviti :1. Pelajar mengenal pasti masalah2. Menggumpul maklumat tentang keperluan objek yang hendak dicipta.3. Membentangan pelan

Impak:

Hari :RabuMinggu ke 6Tarikh:11 Feb 2015Kelas:Tahun 6 Cenderasari ( 6B)Mata Pelajaran: PendidikanSivikdan K ewarganegaraanMasa :8.10 9.10 pagiTema:2. Sayangi KeluargaTajuk :a) Keluarga yang harmonimengikut perspektif pelbagai agama dan kepercayaan agama.HasilPembelajaran : ii. Menjalinkan hubungan yang erat dengan anggota keluarga seperti mana tuntutan agama.Objektif :Pada akhir pembelajaran Murid dapat : 1. Melahirkan perasaan cintakan ahli keluarga2. Menyenaraikan kebaikan setiap ahli keluarga3. Melahiran kata-kata untuk menyatakan perasaan merekaAktiviti:1. Murid bercerita tentang ahli keluarga mereka.2. Murid menyenaraikan kebaikan ahli ahli dalam sesebuah keluarga.3. Murid menulis kata-kata dalam sebuah kad untuk menyatakan perasaan sayang mereka terhadap ahli keluarga yang mereka sua

BBM:Kad ucapan, pensel warna

Impak :

Mata Pelajaran :DuniaSeni Visual Kelas : 3 Cenderawasih ( 3A) Masa: 11.40- 12.40 (60 minit) Bidang: Membentuk dan membuat binaan Tema : Alam SemulajadiTajuk : Robot.Aktiviti :LukisanStandardKandungan: 4. Apreasi tehadap karya seni sendiri dan rakan berpanduan bahasa seni.Standard Pembelajaran : 3.1.2 Prinsip rekaan3.1.2.1 Kepelbagaian bentu3.1.2.2 Imbangan simetri atau tidak simetriObjektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat:(Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Memahami dan menggunakan kreativiti dlam membuat binaan2. Menghasilkan binaan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti :1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang objek yang ditunjukkan2. Guru menunjuk cara membuat binaan3. Murid menghasilkan binaan mengikut kreativiti mereka sendiri4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkanTMK : TMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murniBahan Bantu: Kotak, kertas warna, gunting, gam dan warnaPenilaian: Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan

Impak:

Hari : KhamisMinggu ke : 6Tarikh : 12 Feb 2015Mata Pelajaran :DuniaSainsTeknologiTahun:1 Cenderasari( 1B)Masa: 10.10- 11.10 (60 minit)TAJUK : 1) Benda Hidup dan Benda Bukan HidupTema: Benda hidup dan Benda bukan HidupStandard Kandungan :1.1 memaham ibenda hidup dan bukan hidupStandarPembelajaran:1.1.2Mengenalpasti ciri-ciri benda hidup dan benda bukan hidup.1.1.3 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan.ObjektifPembelajaran:Murid dapat:Membezakan benda hidup dan bukan hidup, membanding bezakan benda hidup dan bukan hidup.Aktiviti:1. Membezakan benda hidup dan bukan hidup2. Membanding beza benda hidup dan bukan hidup3. Menciri benda hidup dalam rajah dengan bantuan guru4. Membuat lembaran kerjaBahan Bantu Mengajar:Objek dalam kelas seperti papantulis, meja, kerusi, mejadanpelajar

Penilaian:Membuat perbandingan antara dua objek

Impak:

Mata Pelajaran :DuniaSeni Visual Kelas : 3 Cenderasari ( 3B) Masa: 11.10- 12.10 (60 minit) Bidang: Membentuk dan membuat binaan Tema : Alam SemulajadiTajuk : Robot.Aktiviti :LukisanStandardKandungan: 4. Apreasi tehadap karya seni sendiri dan rakan berpanduan bahasa seni.Standard Pembelajaran : 3.1.2 Prinsip rekaan3.1.2.1 Kepelbagaian bentu3.1.2.2 Imbangan simetri atau tidak simetriObjektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat:(Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Memahami dan menggunakan kreativiti dlam membuat binaan2. Menghasilkan binaan yang menarik menggunakan kreativi pelajar3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti :1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang objek yang ditunjukkan2. Guru menunjuk cara membuat binaan3. Murid menghasilkan binaan mengikut kreativiti mereka sendiri4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkanTMK : TMK, Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murniBahan Bantu: Kotak, kertas warna, gunting, gam dan warnaPenilaian: Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat Standard Kandungan

Impak

Hari :IsninMinggu ke 7Tarikh:16 Feb 2015

PERHIMPUNAN PAGI ISNIN

Masa : 7.40 8.10 pagi

Guru Bertugas: Kumpulan 7Pn. RajsulochanaPn. NorfairuzPn. SyamsinaPn.NoraisahsulizawatiPn. Hasliza

Tema :Ciri-ciriPelajarcemerlang

Mata Pelajaran:DuniaSainsTeknologiKelas:3 Cenderawasih (3A)Masa:9.40 10.40 pagiTajuk:Teknologi Maklumat Komuniasi (TMK )Standard Kandungan:2.0 Memilih dan mengapliasikan TMK yang bersesuaian

Standard Pembelajaran :2.2 Membuat animasi pada teks dan imej dalam perisian persembahan (MS Powerpoint)ObjektifPembelajaran :Di akhirpembelajaranmuriddapat:1. Membuat animasi sesuai dengan tajuk pembelajaran dengan menggunakan Powerpoint.2. Menghasilkan persembahan menarik dan boleh ditunjukkan pada rakan lain dalam kelas.Aktiviti:1. Murid dibimbing untuk membina Powerpoint sesuai dengan isi pembelajaran 2. Murid membina lakaran kerja untuk membina powerpoint3. Menggunakan powerpoint murid membuat animasi yang sesuai sekurang-kurang lima slaid.4. Bahan Bantu Mengajar : Komputer dan printerPenilaian :Hasil persembahan pelajarImpak :

Hari :SelasaMinggu ke 6Tarikh:17 Feb 2015

Kelas: 6 Cenderasari (6B)Masa: 9.10 10.10 Bidang1. Reka Bentuk dan TenologiUnit: 1.2 Kreativiti dan Reka Bentuk Tajuk Pembelajaran: 1.2 (b) Penghasilan proses Peka ciptaHasil Pembelajaran: iv Memilih lakaran v. Merancang menyediaan lukisan projekObjektif: Murid dapat merekabentuk dan dan menghasilkan objek yang bermanfaat.Alatan / bahan: Kertas A4, bahan mengikut rancangan, gunting, gam, marker pen, stapler dan pensel warna.Penerapan nilai: Kerjasama, berjimat cermatAktiviti :1. Pelajar Membuat lakaran tentang objek yang hendak dicipta2. Menggumpul maklumat tentang keperluan objek yang hendak dicipta.3. Melukis pelan projek4. Membentangan pelan

Impak:

Hari :SelasaMinggu ke 7Tarikh:24 Feb 2015

Kelas: 6 Cenderasari (6B)Masa: 9.10 10.10 Bidang1. Reka Bentuk dan TenologiUnit: 1.2 Kreativiti dan Reka Bentuk Tajuk Pembelajaran: 1.2 (b) Penghasilan proses Peka ciptaHasil Pembelajaran: iv Memilih lakaran v. Merancang menyediaan lukisan projekObjektif: Murid dapat merekabentuk dan dan menghasilkan objek yang bermanfaat.Alatan / bahan: Kertas A4, bahan mengikut rancangan, gunting, gam, marker pen, stapler dan pensel warna.Penerapan nilai: Kerjasama, berjimat cermatAktiviti :1. Pelajar Membuat lakaran tentang objek yang hendak dicipta2. Menggumpul maklumat tentang keperluan objek yang hendak dicipta.3. Melukis pelan projek4. Membentangan pelan

Impak: