psv t4 rph lukisan
TRANSCRIPT
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : 4 Cemerlang
Bidang : Membuat Corak dan Rekaan - Lukisan Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Sarung Bantal
2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1 2.1.1.2 2.1.1.32.1.2 Prinsip Rekaan 2.1.2.1 2.1.2.2 2.1.2.32.1.2.3 Ritma dan pergerakan - susunan sisik ikan.
2.2.1 Menganal dan menyatakan jenis media 2.2.1.1 2.2.1.22.2.2 Memahami teknik yang sesuai dalam penghasilan karya 2.2.2.1
2.3.1 2.3.22.3.3
2.4.1 2.4.2 2.4.3
2.1 PERSEPSI ESTETIK 2.2 APLIKASI SENI 2.3 EKSPRESI KREATIF 2.4 APRESIASI SENI
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat lukisan.2. Menghasilkan sarung bantal dengan menggunakan teknik lukisan. ( susunan sisik ikan)3. Membuat apresiasi seni terhadap karya berpandukan bahasa seni visual
1. Guru menunjukkan contoh hasil teknik lukisan dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual.2. Guru menunjuk cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik lukisan.3. Murid menghasilkan sarung bantal dengan menggunakan hasil seni llukisan. 4. Murid mempamer dan menghargai hasil karya sendiri dan rakan serta menceritakan pengalaman dalam proses penghasilan.
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK4 TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan 4 Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
1.Contoh : Bahan Bercetak (Gambar, Buku Rujukan) Komputer (Internet), Sampul surat bersaiz besar, alat tulis, pensil warna, oil pastel
LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA
Alatan dan bahan Membuat garisan Melukis motif
Mewarna menggunakan krayon. Hasil terakhir.
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : 4 Cemerlang Bidang : Membuat Corak dan Rekaan- Lukisan. Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Sarung bantal
2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1 2.1.1.2 2.1.1.32.1.2 Prinsip rekaan 2.1.2.1 2.1.2.2 2.1.2.3
2.2.1 Menganal dan menyatakan jenis media 2.2.1.1 2.2.1.22.2.2 Memahami teknik yang sesuai dalam penghasilan karya 2.2.2.1
2.1 PERSEPSI ESTETIK 2.2 APLIKASI SENI
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat lukisan2. Memahami cara mengasilkan menggunakan hasil seni teknik lukisan.
1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual .2. Guru menunjuk cara menghasilkan corak sisik ikan dengan mengaplikasikan teknik lukisan.3. Murid menzahirkan idea melalui bimbingan guru dalam penghasilan corak teknik lukisan.
Rhadap has1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan , TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat corak dam berdasarkan dua Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
1.Contoh : Bahan Bercetak (Gambar, Buku Rujukan) Komputer (Internet), CD
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : 4 Cemerlang
Bidang : Membuat corak dan Rekaan- LukisanTema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia – Sarung Bantal
2.3.1 2.3.2 2.3.3
2.4.1 2.4.2 2.4.3
2.3 EKSPRESI KREATIF
2.4 APRESIASI SENI
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1.Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Lukisan.2.Menghasilkan topi hari jadi menggunakan hasil seni teknik pualaman3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1. Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas.2. Murid memulakan aktiviti proses penghasilan Sarung Bantal menggunakan Lukisan.3. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan dan menghargai hasil karya sendiri
dan rakan. 4. Guru membuat pentaksiran dan penilaian semasa proses pengajaran dan pembelajaran
dijalankan.
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat sarung bantal berdasarkan empat Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
1.Contoh : Bahan Bercetak (Gambar, Buku Rujukan) Komputer (Internet), Sampul surat bersaiz besar, alat tulis, pensil warna, oil pastel