psv t4 mozek
TRANSCRIPT
MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUALTAHUN : 4
MODUL 1: MENGGAMBAR(MOZEK)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 MINGGU 2 WAKTU
4 STANDARD KANDUNGAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : Tahun 4
Bidang: Menggambar-mozek Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi-Hidupan Laut
1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3
1.1.2.1, 1.1.2.2
1.2.1.1, 1.2.1.2
1.2.2.1
1.3.1, 1.3.2, 1.3.3 1.4.1, 1.4.2, 1.4.3
1.1 PERSEPSI ESTETIK 1.2 APLIKASI SENI 1.3 EKSPRESI KREATIF 1.4 APRESIASI SENI
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1)2.Murid ditunjukkan cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2)3.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK3) (EK4)4.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri dan rakan menggunakan bahasa seni visual. (EK5)
1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1)2.Murid ditunjukkan cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2)3.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK3) (EK4)4.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri dan rakan menggunakan bahasa seni visual. (EK5)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.2. Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) 1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.2. Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet)
HASIL KARYA AKHIR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU
2 STANDARD KANDUNGAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : Tahun 4
Bidang : Menggambar-MozekTema dan Tajuk : Alam Semula Jadi-Hidupan Laut
1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3
1.1.2.1, 1.1.2.2
1.2.1.1, 1.2.1.2
1.2.2.1
1.1 PERSEPSI ESTETIK 1.2 APLIKASI SENI
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU BELAJAR
REFLEKSI
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 2 Standard Kandungan.1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 2 Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) 1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet)
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1)2.Murid diperkenalkan dengan media berkaitan teknik mozek. (EK1)3.Murid ditunjukkan cara menghasilkan gambar dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2)
1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1)2.Murid diperkenalkan dengan media berkaitan teknik mozek. (EK1)3.Murid ditunjukkan cara menghasilkan gambar dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 22 WAKTU
4 STANDARD KANDUNGAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minitKelas : Tahun 4
Bidang : Menggambar-Mozek Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi-Hidupan Laut
1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3
1.1.2.1, 1.1.2.2
1.2.1.1, 1.2.1.2
1.2.2.1
1.3.1, 1.3.2, 1.3.3 1.4.1, 1.4.2, 1.4.3
1.1 PERSEPSI ESTETIK 1.2 APLIKASI SENI 1.3 EKSPRESI KREATIF 1.4 APRESIASI SENI
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visul dalam membuat mozek2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visul dalam membuat mozek2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1.Murid mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas . (EK1)2.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK2) (EK3) (EK4)3.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri menggunakan bahasa seni visual. (EK5)
1.Murid mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas . (EK1)2.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK2) (EK3) (EK4)3.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri menggunakan bahasa seni visual. (EK5)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) .1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) .
Menampal kertas warna pada gambarProses mengoyak kertas warna
Menunjukkan contoh gambar daripada teknik mozek
Mempamerkan hasil karya
LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA
Memperkenalkan media untuk gambar teknik mozek
Melakar gambar pada kertas lukisan