pelaporan plc panitia matematik fasa 1 2016 (1)
Embed Size (px)
DESCRIPTION
plcTRANSCRIPT
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN ALAM MEGAHSEKSYEN 28, 40400 SHAH ALAM,SELANGOR
PELAPORAN
KOMUNITI PEMBELAJARAN PROFESIONALPANITIA MATEMATIKFASA 12016
KELOLAAN
JAWATANKUASA KOMUNITI PEMBELAJARAN PROFESIONALSEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN ALAM MEGAH
LAPORAN PROGRAM KOMUNITI PEMBELAJARAN PROFESIONAL (PLC)SK. TAMAN ALAM MEGAHKELASTahun 6 Delima
TARIKH27 April 2016 (Rabu)
MASA10.40 a.m. 11.40 a.m.
TAJUK PROGRAMProfessional Learning Community (PLC) Kitaran 1 Panitia Matematik
OBJEKTIF- Murid-murid dapat mengira tempoh masa melibatkan bulan dan hari menggunakan pelbagai strategi.- Menerapkan kemahiran berfikir aras tinggi dalam sesi pengajaran dan pembelajaran.
STRATEGIPeer Coaching ( Teacher Sharing )
KEKUATAN- Semua guru Matematik berkongsi idea dan strategi penyelesaian masalah.- Murid-murid didedahkan dengan pelbagai strategi penyelesaian masalah (menggunakan kaedah jadual atau garis nombor)
KEKANGAN- Masa terluang (free period) guru adalah tidak sama.- Kehadiran murid tidak mencapai 100%.
PENILAIAN- Murid-murid dinilai melalui aktiviti berkumpulan dan latihan individu.
CADANGAN PENAMBAHBAIKAN- Guru perlu mempelbagaikan bahan bantu belajar supaya murid-murid dapat melibatkan diri secara aktif semasa sesi pengajaran dan pembelajaran.
LAMPIRAN GAMBAR
Guru-guru Matematik SK. Taman Alam Megah
Perbincangan dan perkongsian idea
Penulisan draf rancangan pengajaran
Sesi peer-coaching bersama Ketua Panitia Matematik
LAMPIRAN CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMata PelajaranMatematik
Kelas / MasaTahun 6 Delima / 10.40 a.m. 11.40 a.m.
Tema / TajukMasa dan Waktu- Tempoh Masa
Standard Kandungan6.2 Tempoh masa
Standard Pembelajaran6.2 (i) Mengira tempoh masa dalam sebarang unit masa
Objektif PembelajaranPada akhir pembelajaran, murid-murid dapat mengira tempoh masa melibatkan bulan dan hari menggunakan pelbagai strategi.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran:
1. Murid mengimbas semula kandungan pelajaran lepas.2. Murid menyatakan hubungan antara unit masa. Contoh: 1 tahun = 12 bulan 1 bulan = 30 hari3. Murid mengenalpasti masa mula, masa tamat dan tempoh masa sebelum melakukan penyelesaian.4. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menentukan strategi penyelesaian masalah yang sesuai.5. Murid berbincang cara menentukan tahun lompat.6. Murid menyiapkan latihan individu dalam masa yang ditetapkan.7. Pembentangan kumpulan dan perbincangan jawapan.
BBBKad imbasan, Kalendar, Lembaran kerja
EMKKreativiti dan Inovasi
Penilaian P&PMurid dinilai melalui aktiviti berkumpulan dan latihan individu.Standard Prestasi: TP 5
Refleksi36/39 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran manakala 3 orang murid diberikan bimbingan pemulihan secara individu.