dst thn 2

2
M28 Tarikh Masa Hari 11/8/2015 1020-1120 Selasa Mata Pelajaran : Dunia Sains & Teknologi Kelas : Tahun 2 Tajuk: Sains Hayat / Terang Dan Gelap Standard Pembelajaran : 4.1.1,4.1.2,4.1.4 Objektif pembelajaran: Di akhir pengajaran murid boleh a) Mmenerangkan bagaimana bayang-bayang dihasilkan melalui aktiviti b) menjelaskan pemerhatian melalui TMK, penulisan atau lisan c) mencipta permainan baying-bayang EMK: Kreativiti, TMK Bantu Belajar: klip video, kad tebal, gunting, lidi sate, lembaran kerja Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Ativiti 1 1. Guru meminta murid keluar dari bilik darjah dan mencari kawasan yang boleh menerima cahaya matahari secara terus 2. guru menggunakan sebatang payung untuk menunjukkan bagaimana bayang-bayang boleh terbentuk apabila payung tersebut menghalang cahaya matahari 3. guru memberi peluang kepada murid untuk menggunakan payung tersebut dan mengasilkan bayang-bayang mengikut kreativiti mereka sendiri 4. guru mengarahkan murid menggunakan hasil kerja mereka untuk aktiviti wayang kulit menggunakan cahaya matahari sebagai sumber cahaya 5. guru membuat kesimpulan bahawa selain matahari, mrid juga boleh menggunakan cahaya lampu suluh atau lampu untuk

Upload: mohamad-tarmimie-bin-ali

Post on 03-Dec-2015

232 views

Category:

Documents


8 download

DESCRIPTION

RPH

TRANSCRIPT

M28

Tarikh Masa Hari 11/8/2015 1020-1120 Selasa

Mata Pelajaran : Dunia Sains & TeknologiKelas : Tahun 2

Tajuk: Sains Hayat / Terang Dan Gelap

Standard Pembelajaran : 4.1.1,4.1.2,4.1.4

Objektif pembelajaran: Di akhir pengajaran murid boleha) Mmenerangkan bagaimana bayang-bayang dihasilkan melalui aktivitib) menjelaskan pemerhatian melalui TMK, penulisan atau lisanc) mencipta permainan baying-bayangEMK: Kreativiti, TMK

Bantu Belajar: klip video, kad tebal, gunting, lidi sate, lembaran kerja

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Ativiti 1

1. Guru meminta murid keluar dari bilik darjah dan mencari kawasan yang boleh

menerima cahaya matahari secara terus

2. guru menggunakan sebatang payung untuk menunjukkan bagaimana

bayang-bayang boleh terbentuk apabila payung tersebut menghalang cahaya

matahari

3. guru memberi peluang kepada murid untuk menggunakan payung tersebut

dan mengasilkan bayang-bayang mengikut kreativiti mereka sendiri

4. guru mengarahkan murid menggunakan hasil kerja mereka untuk aktiviti

wayang kulit menggunakan cahaya matahari sebagai sumber cahaya

5. guru membuat kesimpulan bahawa selain matahari, mrid juga boleh

menggunakan cahaya lampu suluh atau lampu untuk mereka menjayakan

permainan wayang kulit di rumah masing-masing dengan menggunakan

dinding rumah atau kain putih sebagai skrin untuk melihat bentuk bayang-

bayang yang dapat dihasilkan

Refleksi