dst thn 2

2
M31 Tarikh Masa Hari 1/9/2015 1020-1120 Selasa Mata Pelajaran : Dunia Sains & Teknologi Kelas : Tahun 2 Tajuk: Kehidupan Dan Kehidupan Lestari Standard Pembelajaran : 5.1 Objektif pembelajaran: Di akhir pengajaran murid boleh 1. membaca dan menerangkan manual 2. mengenalpasti komponen set binaan berpandukan manual bergambar 3. memilih komponen berpandukan maual bergambar EMK: Kreativiti, TMK Bantu Belajar: klip video, kad tebal, gunting, lidi sate, lembaran kerja Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Ativiti 1 1. Guru menunjukkan satu model binaan 2. guru bersoal jawab dengan murid tentang model binaan tersebut. Soalan guru a. Bagaimanakah binaan tersebut dihasilkan? b. adakah kamu dapat mencantunkan binaan tersebut tanpa melihat manual? 3. guru membri penerangan tentang manual yang dibekalkan untuk peralatan yang memerlukan pemasangan sendiri

Upload: mohamad-tarmimie-bin-ali

Post on 03-Dec-2015

224 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

Page 1: dst thn 2

M31

Tarikh Masa Hari 1/9/2015 1020-1120 Selasa

Mata Pelajaran : Dunia Sains & TeknologiKelas : Tahun 2

Tajuk: Kehidupan Dan Kehidupan Lestari

Standard Pembelajaran : 5.1

Objektif pembelajaran: Di akhir pengajaran murid boleh1. membaca dan menerangkan manual2. mengenalpasti komponen set binaan berpandukan manual bergambar3. memilih komponen berpandukan maual bergambar

EMK: Kreativiti, TMK

Bantu Belajar: klip video, kad tebal, gunting, lidi sate, lembaran kerja

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Ativiti 1

1. Guru menunjukkan satu model binaan

2. guru bersoal jawab dengan murid tentang model binaan tersebut. Soalan guru

a. Bagaimanakah binaan tersebut dihasilkan?

b. adakah kamu dapat mencantunkan binaan tersebut tanpa melihat

manual?

3. guru membri penerangan tentang manual yang dibekalkan untuk peralatan

yang memerlukan pemasangan sendiri

Page 2: dst thn 2

4. guru membahagikan murid kepada beberapa kumpulan kecil

5. setiap kumpulan dibekalkan dengan satu set binaan yang terdiri daripada

komponen-komponen binaan dan manual bergambar

6. guru memberi penerangan mengenai manual bergambar yang telah

dibekalkan

7. setiap kumpulan dikehendaki memilih komponen berpandukan manual

bergambar yang diberikan

8. murid memasang set binaan berpandukan manual bergambar

9. wakil kumpulan menceritakan hasil binaan secara lisan.

Refleksi