erph2020.comerph2020.com/pk/modulpdpr/modul bm pemulihan khas.docx · web viewdilaksanakan dalam...
TRANSCRIPT
SEKOLAH KEBANGSAAN PASIR PUTEH KENINGAU
NAMA PENUH MURIDKELASNAMA GURU SUBJEK
KANDUNGAN KURIKULUM
TEMA ABJAD TAJUK MENGENAL DAN MENULIS ABJAD KECIL DAN ABJAD BESARKEMAHIRAN KEMAHIRAN 2 DAN 3STANDARAD PEMBELAJARAN 1.1.1(ii) Mengajuk dan menyebut perkataan, frasa dan ayat yang
mengandungi pelbagai bunyi; konsonan1.2.2 Menyampaikan maklumat daripada bahan2.1.1(ii) Membaca dengan sebutan yang betul; konsonan3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; huruf
OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid berupaya;1. Mengenal bentuk huruf kecil dan huruf besar a – z2. Mengecam huruf kecil dan huruf besar a –z3. Menyebut dan membunyikan huruf a –z4. Memadankan huruf kecil dengan huruf besar5. Menulis huruf kecil dan huruf besar berdasarkan gambar.
AKTIVITI 1. Menyebut huruf kecil dan huruf besar mengikut urutan dan rawak
2. Menulis huruf di udara, atas meja, belakang kawan.3. Menulis huruf awal berpandukan gambar4. Mengecam dan memadankan/mewarnakan huruf besar
dengan huruf kecil5. Melengkapkan turutan huruf.6. Permainan Bahasa: Mencari huruf tersembunyi.
PENTAKSIRAN 1. Secara lisan2. Sebutan3. Tulisan
TEMPOH PELAKSANAAN Dilaksanakan dalam satu hari.
MODUL BAHASA MELAYUPEMULIHAN KHAS, 2020 (modul 1)
AKTIVITI PEMBELAJARAN
AKTIVITI 1 : MENGENAL, MENGECAM DAN MENYEBUT HURUFARAHAN: Sebutkan huruf-huruf di bawah.
1. Murid mengajuk sebutan guru secara latih tubi2. Murid menyebut semula huruf mengikut urutan dan rawak.
AKTIVITI 2: MENULIS HURUF AWAL BERPANDUKAN GAMBAR.ARAHAN: Tulis huruf awal berdasarkan gambar yang diberi
AKTIVITI 3: MEMADANKAN HURUF ARAHAN: PADANKAN HURUF BERPANDUKAN GAMBAR
1. Murid mengecam huruf2. Murid memadankannya kemudian mewarnakannya.
ARAHAN: PADANKAN HURUF KECIL DENGAN HURUF BESAR.1. Murid memadankan huruf kecil dengan huruf besar
AKTIVITI 4: MELENGKAPKAN TURUTAN ABJAD
ARAHAN: TULISKAN HURUF TERTINGGAL.
AKTIVITI 5: PERMAINAN BAHASAARAHAN: CARI HURUF TERSEMBUNYI DAN WARNAKAN.
Guru boleh beri beberapa huruf lagi sehingga masa pdp tamat.
MODUL BAHASA MELAYUPEMULIHAN KHAS, 2020 (modul 2)
SEKOLAH KEBANGSAAN PASIR PUTEH KENINGAU
NAMA PENUH MURIDKELASNAMA GURU SUBJEK
KANDUNGAN KURIKULUM
TEMA BACAAN DAN PEMAHAMANTAJUK MEMBACA PETIKAN DAN MENJAWAB SOALAN PEMAHAMANKEMAHIRAN KEMAHIRAN 32STANDARAD PEMBELAJARAN 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai;
petikan2.1.2(iii) Membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai dan memahami; petikan.3.2.2(i) Membina dan menulis jawapan pemahaman dengan berdasarkan soalan; bertumpu.
OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid berupaya;1. Membaca petikan dengan sebutan yang betul2. Menceritakan semula petikan yang dibaca dengan betul3. Menjawab soalan kefahaman berdasarkan ayat/petikan
AKTIVITI 1. Membaca petikan mudah2. Bersoal jawab berpandukan petikan3. Menjawab soalan pemahaman4. Permainan bahasa: Teka silang kata.
PENTAKSIRAN 4. Bacaan 5. Pemahaman 6. Tulisan
TEMPOH PELAKSANAAN Dilaksanakan dalam satu hari.
AKTIVITI PEMBELAJARAN
AKTIVITI 1: MEMBACA PETIKAN MUDAHARAHAN: BACA PETIKAN INI
AKTIVITI 2: MEMAHAMI ISI PETIKAN
ARAHAN: MURID DAN GURU BERSOAL JAWAB TENTANG ISI PETIKAN.
AKTIVITI 3: MENJAWAB SOALAN KEFAHAMANARAHAN: BACA DAN FAHAMI PETIKAN DAN JAWAB SOALAN YANG DIBERIKAN.
AKTIVITI 4: PERMAINAN BAHASAARAHAN: JAWAB TEKA SILANG KATA DI BAWAH
LEMBARAN PENTAKSIRAN KENDIRI ATAU REFLEKSI ( Diisi oleh murid )
Apakah tajuk yang dipelajari?
Apakah yang anda pelajari dalam tajuk ini?
Bagaimanakah anda tahu yang anda sudah memahami dan menguasai tajuk ini?
Apakah pengetahuan, nilai dan unsur patriotism yang anda perolehi dalam tajuk ini?