p&p jawi thn4.ppt

Post on 13-Jan-2016

271 Views

Category:

Documents

0 Downloads

Preview:

Click to see full reader

TRANSCRIPT

JURULATIHUs.Abdul Razak b Isnin

AHLI KUMPULAN:

1.HASNUL HADI B ZAINAL ABIDIN2.MOHD FADHLI B ABDULLAH3.ZAILANI B KADIR4.ROHAYATI BTBASRAN5.NORAZNITA BTMAT RADZI6.NURUL AZILA BT MOHMAD NOR7.ALINAH BT ALI8.FADZILAH BT MOHD RAIHAN9.KAMISAH BT JUSOH

KETUA KUMPULAN

Us.Nor Azhan b Muda

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN

PENDIDIKAN ISLAM JAWI

TAHUN 4

BERASASKAN TBB & KT

Mata Pelajaran Tarikh Tahun Masa Bidang

Pendidikan Islam 2.04.2013 Tahun 4 60 minit JAWI

Bidang JAWI

Projek Mereka cipta:-1)Mini gajet penjemur kasut

Tajuk Pembelajaran TANDA BACA-Tanda noktah-Tanda seruan-Tanda soal

Hasil pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:I)Mengenal tanda bacaII)Membina ayat dan menggunakan tanda baca yang sesuaiIII)Membaca ayat mengikut intonasi yang sesuai

Penerapan Nilai 1.Keusahawanan 2.Kreativiti/Inovasi 3.Berdikari

Pegetahuan sedia ada Murid pernah melakukan aktiviti harian berkaitan solar.

Bahan Bantuan Mengajar Modul aktiviti,Power Point,

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIANCONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Langkah/masa Isi pelajaran Aktiviti Pembelajaran Catatan/ BBM

Set Induksi(5 minit)

Penjanaan idea-mematikan semua suis lampu dan kipas #6. SET INDUKSI

1.Guru mematikan semua suis dalam kelas.2.Melihat reaksi murid apabila tiada elektrik3.Bersoal jawab berkaitan fungsi tenaga.

1)Kepentingan tenaga.

Langkah 1( 10 minit)

Mengenal tanda Baca #7. Slide 7

1.Guru memaparkan kad tanda baca:-a)Murid menamakan tanda baca yang ditunjukkanb)Membaca contoh ayat mengikut tanda bacaan.c)Murid membaca ayat dengan intonasi yang betul.Contoh:-Oh, panasnya cuaca hari ini !-Apakah kepentingan cahaya matahari?Slide 8-Ibu sedang menjemur pakaian.Slide 9

Gambar/Power Point

Langkah 2( 10 minit)

Paparan gambar

Mengeja dan menyebut perkataan berdasarkan gambar

#8. LANGKAH DUA

1.Guru memaparkan beberapa gambar berkaitan fungsi air.a)Gambar kereta b)Mataharic)Menjemur pakaiand)Air sungai1.Guru dan murid bersoal jawab tentang gambar tersebut.2.Murid diminta mengeja perkataan berdasarkan gambar.3.Murid membina ayat secara lisan.4.Murid membina dan menulis ayat mengikut kumpulan

Gambar powerpoint fungsi

Langkah 3(10 minit)

Lembaran Kerja1.Guru membuat rumusan dan mengaitkan dengan kecekapan tenaga dan tenaga diperbaharui.2.Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid dan murid menyiapkannya.

Contoh Lembaran kerja

Langkah 4(20 minit)

Penghasilan projek 1.Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan 2.Murid melihat contoh model yang disediakan oleh guru. 3.Murid-murid menjalankan aktiviti yang telah ditetapkanMengikut kreativiti masing-masing.

-

Penutup5 minit

Rumusan Murid menyebut semula nama-nama tanda bacaan yang dipelajari dengan betul.

تندا باخ

تندا سوءال ) ؟ (

تندا ( نقطه

. (

تندا سروان) ! (

LANGKAH 1

افاكه كفنتيغن خهاي ماتاهاري ؟

CONTOH AYAT BERTANDA SOAL

CONTOH AYAT BERTANDA NOKTAH

ايبو سدغ . منجمور فاكاين

CONTOH AYAT BERTANDA SERU

اوه ، فانسث خواخ ! هاري اين

MEMAPARKAN GAMBAR

سروان

نقطه

كناف بيال

تناض افاوه

خ ف ا ي ذ ر ه م أ و

ز س ش ص ض ع ا ظ ع غ

ف ق ض ك ن ا ف ل م ن

ن و ه ال ق ي ا ب ض ت

خ ي ط د ز ا ث ض ا ت

و ن ه ث ه ج ن ع ص ة

ر م ا ب ص ت ب ي ل ا

س ف ي ص ئ ج ه ش س ف

LANGKAH 3

خهاي

Penghasilan projek: Gajet rak kasut

SEKIAN TERIMA KASIH

top related